ua
Личный кабинет
Підготовка до зачаття дитини | Блог | Медіацентр | Лелека
ua
Підготовка до зачаття дитини | Блог | Медіацентр | Лелека

Підготовка до зачаття дитини

Готуємося стати батьками

Один з важливих аспектів підготовки до планування вагітності – отримання повної інформації про стан свого здоров'я та вирішення проблем, які можуть перешкодити зачаттю, виношуванню й народженню здорового малюка.

Не впадаємо в крайнощі!

Навряд чи можливо знайти повністю здорову жінку чи абсолютно здорового чоловіка. Навіть не маючи будь-яких гострих скарг, кожен, напевно, зможе згадати, що іноді болить шлунок, ниє поперек, у сезон цвітіння деяких рослин мучить алергія, а ще іноді болить зуб, потрібно поновлювати пломби та час від часу забігати до офтальмолога, щоб отримати рецепт на нові контактні лінзи або окуляри. При цьому, як правило, періоди «захоплення» здоровим харчуванням межують з місяцями цілком звичайного харчування, вага може бути далеко не ідеальна, трапляються застуди…Це все до того, що мати цілком бездоганне здоров'я просто неможливо. Заспокоює те, що абсолютно всі люди, які зачали, виносили й народили цілком здорових дітей, теж скаржаться на шлунок, носять окуляри і не завжди їдять здорову їжу. Висновок простий: не потрібно впадати в крайнощі.

Що дійсно варто зробити?

Якщо ви не знаєте про наявність в себе яких-небуть хронічних захворювань (це стосується обох партнерів), намагайтеся нормалізувати режим дня і приймайте препарат фолієвої кислоти. Можна обрати комплексний вітамінно-мінеральний комплекс для підготовки до зачаття та вагітності, він є як для жінок, так і для чоловіків. Це - мінімум.

Жінці рекомендовано здати аналіз на TORCH-інфекції, хламідіоз, уреоплазмоз, а також з'ясувати рівень глюкози в крові. Лікар-гінеколог може порекомендувати деякі інші аналізи, виходячи з вашого стану. Так, жінці необхідно відвідати гінеколога перед плануванням вагітності. Не завадить також візит до терапевта.

Майбутній мамі також потрібно сходити до стоматолога ще до настання вагітності. Якщо в ротовій порожнині є вогнища запалення, вони можуть негативно вплинути на перебіг вагітності, а після зачаття можна лікувати зуби тільки із застосуванням обмеженого числа методів і препаратів. Своєчасний похід до дантиста допоможе уникнути багатьох проблем і зберегти зуби. Пролікувати потрібно як уражені карієсом зуби, так і запалені ясна. Якщо лікар скаже змінити деякі пломби, не пошкодуйте на це часу й грошей, щоб потім не жалкувати про втрачені зуби.

Якщо жінка має будь-яке хронічне захворювання (цукровий діабет, алергію, гіпертонію, псоріаз), планування вагітності потрібно починати після консультації з профільним спеціалістом. Він скаже, які препарати потрібно відмінити, які можна замінити іншими медикаментами. Це принципово важливо, адже деякі препарати мають негативний вплив на плід і категорично заборонені для застосування під час вагітності.

А що робити майбутньому татові?

Майбутні татусі часто думають, що планування вагітності – це турбота жінки: мовляв, якщо дитину буде виношувати вона, то їй і про здоров'я дбати. Майбутнім татам варто пам'ятати, що половина генетичного набору дитини – це татовий «внесок» в здоров'я нащадків. Недостатня кількість вітамінів в організмі чоловіка, хронічний стрес, прийом сильнодіючих медикаментів, наявність гострих запальних процесів – це все може мати негативний вплив, як на процес зачаття, так і на виношування дитини та її здоров'я.

Тому для татусів також є деякі рекомендації:

  1. пролікувати всі вогнища запалень і обов'язково позбавитися від гострих запальних процесів;
  2. якщо доводиться приймати якісь препарати у зв'язку з хронічним захворюванням, проконсультуватися з лікарем з приводу їх скасування;
  3. відмінити прийом гормональних препаратів або спеціального харчування, яке містить гормони;
  4. якщо робота пов'язана з постійним іонізуючим випромінюванням або впливом радіації, проконсультуватися з лікарем з приводу того, скільки часу потрібно організму для відновлення – тобто, через скільки місяців після впливу джерела випромінювання можна братися до зачаття дитини.

Напевно, багато хто заперечить: навіщо стільки складнощів? Зачаття і народження дітей - природній процес, чи потрібно в нього втручатися? Справді, народження дітей «не за планом» зазвичай проходить без дотримання цих умовностей. Однак, якщо є можливість планувати, то чому б не вжити простих заходів, які значно збільшують вірогідність швидкого зачаття і народження здорової дитини? Питання риторичне…

Авторы

Мирошніченко Наталія Олександрівна

Психолог
Досвід роботи - 22 роки

Дата публікації: 05 жовтня 2016 року
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
Будемо раді знайомству 💚
Вернуться к регистрации
Підготовка до зачаття дитини | Блог | Медіацентр | Лелека
Дякуємо Вам за реєстрацію!
Очікуйте посилання на ОНЛАЙН-захід за 1 годину до старту.
Гостям в ОФЛАЙН-форматі за день до заходу зателефонує координатор, для уточнення деталей.
Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Наші новини

всі новини

Медичний центр для жінок та дітей...

У Львові почав свою роботу Медичний центр для жінок та дітей «Лелека-UP» який об’єднав у собі жіночу консультацію та дитячу поліклініку....

Ведення пологів відновлено

Шановні пацієнти! Працює тимчасове пологове відділення на базі державного пологового будинку №5 у Києві за адресою проспект Валерія Лобановського, 2, у...

Жіноча консультація «Лелека» на Печерську...

Шановні пацієнти, раді повідомити, що 28 березня відновила роботу Жіноча консультація «Лелека» на Печерську.   Попри всі перешкоди на нашому...

  • Підготовка до зачаття дитини | Блог | Медіацентр | Лелека
  • Підготовка до зачаття дитини | Блог | Медіацентр | Лелека

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон