ua
Особистий кабінет
Записатися
Плани на життя: планування вагітності | Блог | Медіацентр
ua
Плани на життя: планування вагітності | Блог | Медіацентр
Плани на життя: планування вагітності | Блог | Медіацентр
Запис на прийом
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами у найближчий час

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Плани на життя: планування вагітності

Планування вагітності набуває все більшої популярності, і не дивно, адже малюкові хочеться дати тільки найкраще. Як правильно це зробити, ми запитали у завідувача відділення жіночої консультації Галини Іванівни Петрової.

Галина Іванівна, для чого потрібно планування вагітності і з чого його варто почати?

Планування вагітності в даний час приділяється дуже велика увага у всьому світі. Це рекомендації для майбутніх батьків щодо модифікації способу життя, харчування, прийому додаткових мікроелементів, вітамінів, по необхідним обстеженням, щеплень. Виконуючи такі рекомендації на шляху підготовки до зачаття, майбутні батьки мають можливість поліпшити своє власне здоров'я, зменшити ймовірність ускладнень вагітності і погіршення стану малюка ще до народження, підвищити шанси хорошого фізичного і інтелектуального здоров'я його протягом усього життя.
А починати треба задовго до планування вагітності. Здобувати освіту, знання. Вчитися думати, співіснувати в гармонії зі своїми близькими, зі суспільством. Будувати суспільство таким, щоб мати можливість реалізувати свої репродуктивні плани і залишити в спадок своїм дітям комфортне середовище.
А якщо думка про планування поповнення вашої сім'ї виникла зараз? Прекрасно. Це вже перший крок. Давайте зробимо другий, третій. Відвідайте фахівців, які допоможуть вам дізнатися про хороший стан вашого організму або допоможуть поліпшити стан здоров'я, якщо є якісь відхилення від норми.

Яких лікарів потрібно відвідати майбутній мамі, яких - майбутньому татові?
Для жінки, на моє глибоке переконання, головний спеціаліст - гінеколог. Він поруч з нею все її життя, а не тільки під час планування вагітності. Є інші прекрасні періоди життя, коли порада і співпраця з гінекологом просто необхідні. Бажаю знайти вам «свого» гінеколога. Якщо лікар високопрофесійний, володіє високим інтелектом, знаннями в суміжних медичних спеціальностях, знанням жіночої психології - повірте, він допоможе вирішити багато питань здоров'я в вашому житті і житті вашої родини. Не можна не відзначити велике значення лікаря-терапевта для всієї родини. Він підкаже правильний шлях для поліпшення здоров'я майбутньої мами і майбутньому татові.

Чи є в пологовому будинку «Лелека» пакет для плануючих вагітність або алгоритм відвідування фахівців?
Так є. Популярний серед пацієнтів пакет «Плануємо вагітність». Ми постаралися включити в нього обстеження, щоб не пропустити найбільш часті захворювання. Які іноді вимагають не тільки відкласти вагітність, але і серйозного лікування для збереження здоров'я жінки. Здоров'я майбутніх татусів нас, звичайно, теж цікавить. Адже дитина наполовину і татів. Але ... це вже інша історія.

Які аналізи необхідно здавати?
 Хочу відзначити - обстеження рекомендуються з метою виключити ті захворювання, які можуть становити небезпеку для здоров'я самих майбутніх батьків. Такі захворювання, як СНІД, сифіліс, гепатити В і С. Адже своєчасно розпочате лікування, якщо якесь захворювання виявиться, дає гарантію благополучного прогнозу і не виключає планування вагітності. Тільки підключаються для поради і допомоги інші медичні фахівці.
Окремо хотілося б виділити необхідність обстеження щитовидної залози. Захворювання щитовидної залози зустрічаються часто. УЗД щитовидної залози допоможе виключити порушення структури щитовидної залози. А це буває проявом серйозних захворювань. Своєчасне лікування допоможе врятувати життя. УЗД абсолютно доступно. Не менш важливо визначити, як працює ваша щитовидна залоза. Для цього проводиться дослідження крові на рівень тиреотропного гормону (ТТГ). Якщо показник ТТГ не в нормі, необхідна консультація ендокринолога для отримання адекватного лікування. Порушення роботи щитовидної залози без лікування погіршує ваше здоров'я: роботу серця, пам'ять, працездатність, зовнішній вигляд. А, якщо вагітність наступила на тлі недостатності роботи щитовидної залози, і її робота не компенсується в малих термінах вагітності, є ризик мати непоправні інтелектуальні втрати для дитини. Так що, не будемо ризикувати - обстежуємо щитовидну залозу.
Необхідність або бажаність інших обстежень допоможе з'ясувати ваш лікар.
Корисно знати історію здоров'я вашої сім'ї. Якщо простежується повторення будь-яких захворювань у вашому роду, невдала репродуктивна історія, консультація генетика необхідна.

Про що варто турбуватися, якщо вагітність наступила незаплановано?
Турбуватися не варто. Настала вагітність! Прекрасно! Поруч з вами «ваш» гінеколог. Він відповість на ваші запитання, допоможе відчувати себе впевненою і захищеною. А, якщо ви знайдете «свого» гінеколога в Лелеці, ми будемо тільки щиро раді. І будемо вважати вас коли своїми дітьми, коли своїми друзями ... Але завжди, тільки соратниками.

Чи потрібні майбутнім батькам якісь спеціальні засоби, що підвищують ймовірність зачати здорову дитину: вітаміни, вправи, режим дня?
За 3-4 місяці до запланованої вагітності жінці бажано починати прийом фолієвої кислоти в дозі 400 мкг на добу і продовжити в разі зачаття до 12 тижнів вагітності. Це зменшить ризик деяких вад розвитку плода. Вже не так рідко звучать рекомендації прийому цього вітаміну і майбутнім татам на етапі планування потомства.
Дуже важливим є надходження в організм достатньої кількості йоду. Дефіцит йоду негативно відбивається на роботі щитовидної залози. Про це ми говорили. Тому в харчуванні краще використовувати йодовану сіль замість звичайної, вживати продукти, багаті на вміст йоду. Необхідність прийому препаратів йоду, інших мікроелементів і в якій дозі краще обговорити з лікарем.
Що стосується режиму дня і фізичного навантаження, то вони повинні бути просто розумними.
Помірне фізичне навантаження, достатній сон, гарний настрій - запорука здоров'я, стійкої нервової системи та імунної системи майбутніх батьків.
Але головне, не відноситись до всього занадто строго. Молодість - той період, коли треба і просто насолоджуватися життям. Любити, подорожувати. Це все, в кінці кінців, ваш досвід. Який ви зможете передати своїм дітям.
Коли одного відомого, літнього французького акушера запитали, що потрібно робити, щоб зачати здорову дитину, він відповів: «Намагайтеся бути щасливими».

Автори

Петрова Галина Іванівна

Завідуюча відділенням жіночої консультації
Досвід роботи - 33 роки

Дата публікації: 13 червня 2018 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Акція – експертна гастроскопія зі знижкою 50%

Вас турбують скарги на ЖКТ? Вам призначили проведення ендоскопічного обстеження шлунку, стравоходу і ви обираєте, де пройти гастроскопію у Києві? Лише в жовтні...

Експертна колоноскопія під наркозом

З 1 по 31 жовтня 2024 року МЦ «Лелека» оголошує акцію: 30 процедур експертної колоноскопії під наркозом для пацієнтів віком 45+  –...

Знижки на пакети з ведення пологів

Протягом місяця даруємо знижки до -9% на будь-який пакет з ведення пологів у «Лелеці» : ✳️ -3% знижки – отримають всі пацієнти, які укладуть...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон