ua
Личный кабинет
Планування зачаття: чи змінювати партнерам спосіб життя? | Блог | Медіацентр | Лелека
ua
Планування зачаття: чи змінювати партнерам спосіб життя? | Блог | Медіацентр | Лелека

Планування зачаття: чи змінювати партнерам спосіб життя?

Усі знають, що вживати алкоголь в період активних спроб зачати дитину небажано. Але це не єдина звичка, від якої слід відмовитись обом партнерам, які планують зачаття.

Категоричне «ні»

Алкоголь

В ідеалі, пара справді повинна відмовитись від алкоголю, причому чоловік – значно раніше, ніж жінка. Найчастіше цю вимогу не вдається виконати на 100%, але все ж таки бажано, щоб чоловік вживав алкогольні напої якомога рідше, у дуже помірній кількості та не дуже міцні. Деякі спеціалісти стверджують, що алкогольного «утримання» треба дотримуватись упродовж приблизно двох з половиною місяців до спроби зачати дитину. Що ж стосується жінки, то їй потрібно повністю відмовитись від вживання алкоголю з першого дня циклу, в якому планується зачаття.

Частий секс

Якщо партнери планують зачаття, немає необхідності в щоденних інтимних стосунках. Це не просто не збільшує шанси на удачу, але й значно їх зменшує. Оптимальна частота інтимних контактів для пари, яка серйозно зайнялась питанням зачаття дитини – раз на три-чотири дні.

Гаряча ванна

Чоловікам таке проведення часу в період зачаття дитини може серйозно зашкодити стати татом. Сперматозоїди не люблять перегрівання, а та температура води, яка буде комфортна для них, буде здаватися чоловікові дуже холодною. Тож ванну у цей період краще не приймати, баню та сауну не відвідувати.

Медикаменти

Якщо ви постійно приймаєте будь-які медикаменти, порадьтеся зі своїм лікарем про можливість відмови від них або їх заміни. Деякі сильнодіючі препарати мають руйнівний вплив на плід, можуть призводити до різноманітних проблем зі здоров’ям майбутнього малюка. Зокрема, при ендокринних, аутоімунних, серцево-судинних захворюваннях доводиться приймати препарати, несумісні з виношуванням дитини. Це критично важливо для жінок, але також потрібно бути обережними й чоловікам.

Дієта

У період, який пара планує присвятити зачаттю дитини, дуже небажані будь-які обмеження в харчуванні. Раціон повинен бути різноманітним і складатися з якісних продуктів, а не зі страв з ресторанів швидкого харчування, чіпсів і цукерок. Для чоловіків це не менш важливо, ніж для жінок: чоловічий організм також повинен отримувати достатньо вітамінів і мікроелементів, щоб зачати здорове потомство.

«Так» або «так-так-так»

Спорт

Від серйозних фізичних навантажень слід відмовитись обом партнерам, але такі види фізичної активності, як плавання або йога, цілком підійдуть і жінкам, і чоловікам. Танці також ніхто не скасовує.

Вітаміни і мікроелементи

У період підготовки до зачаття важливо, щоб організм отримував усі необхідні речовини. Особливо лікарі закликають звертати увагу на фолієву кислоту. Її прийом у період до зачаття й перші місяці виношування дитини дозволяє уникнути тяжких вроджених патологій плоду. Фолієву кислоту треба приймати обом партнерам. Вона продається окремо, але також можна придбати спеціальний вітамінно-мінеральний комплекс. Комплексні препарати є не тільки для жінок, але й для чоловіків.

Нормальний сон

Хочете скоріше досягти бажаного результату – більше відпочивайте, намагайтеся менше піддаватися стресам і добре висипатися. До речі: спати бажаніше вночі. У людей, які працюють по змінах у різний час доби, виникають проблеми із зачаттям через те, що біологічні ритми збиваються, порушуючи роботу усіх систем організму, в тому числі, репродуктивної.

Гарний настрій

Наукою це поки що не доведено, але можна припустити, що майбутні діти скоріше і з більшим бажанням обирають усміхнених веселих батьків, що вміють сміятися і радіти життю. Не підводьте свого малюка, посміхайтеся частіше!

Авторы

​Васьковська Ірина В'ячеславівна

Лікар акушер-гінеколог, лікар УЗД
Досвід роботи - 12 років

Дата публікації: 05 жовтня 2016 року
Дата оновлення: 22 квітня 2021 року
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
На Днях відкритих дверей даруємо всім знижки
Вернуться к регистрации
Планування зачаття: чи змінювати партнерам спосіб життя? | Блог | Медіацентр | Лелека
Заявка прийнята!
Очікуйте посилання на ОНЛАЙН-захід за 1 годину до старту.
Гостям в ОФЛАЙН-форматі за день до заходу зателефонує координатор, для уточнення деталей.
Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Наші новини

всі новини

Виділення при вагітності: що вважати...

За відсутності місячних дівчата зазвичай підозрюють, що настало зачаття. Однак під час вагітності жіночий організм може продовжувати виділяти секрет різного кольору...

Чи потрібна сумка в пологовий будинок...

Коли дата пологів стає ближчою, жінки все більше починають замислюватися про підготовку. Незважаючи на те, що передбачувана дата пологів відома, ситуація може...

Як правильно розрахувати термін вагітності

Що робити, якщо тест на вагітність став "смугастим"? В першу чергу, необхідно йти на прийом до лікаря, щоб фахівець підтвердив наявність гестаційного стану. Адже...

  • Планування зачаття: чи змінювати партнерам спосіб життя? | Блог | Медіацентр | Лелека
  • Планування зачаття: чи змінювати партнерам спосіб життя? | Блог | Медіацентр | Лелека

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон