ua
Личный кабинет
Підготовка до пологів – корисні поради | Блог | Медіацентр
ua
Підготовка до пологів – корисні поради | Блог | Медіацентр

Підготовка до пологів – корисні поради

Підготовка до пологів – корисні поради | Блог | Медіацентр

Народження дитини — це хвилююча подія, яка має суттєвий вплив на життя батьків. Після появи дитини змінюються звички, розпорядок дня, обстановка у будинку і побут. І до появи малюка необхідно підготуватися обом майбутнім батькам. Саме так – обом. І про це ми по-порядку опишемо в статті.

 


Почнемо з того, що потрібно знати про пологи майбутнім батькам?

Як тільки ви дізнались, що вагітні, у вас з’являються думки про те, що ж вам потрібно знати про пологи? Особливо цим питанням задаються жінки, які очікують свої перші пологи.

Саме головне пам’ятайте, що пологи – це фізіологічний природній процес, який може протікати безболісно, в комфорті та спокої. Не потрібно перекладати досвід мами, бабусі чи подруг на себе – це їх досвід, а не ваш.

Позитивне налаштування на природні пологи – це вже величезний успіх в народженні здорової дитини.

Починатись пологова діяльність може з тренувальних перейм. Починаючи з 32 тижня вагітності, матка скорочується 10-12 разів на день, проте ніякого болю не має. Чому так відбувається? Все просто. Матка – це м’язевий орган, який має виконувати тренувальні вправи перед серйозним «змаганням». Шийка матки під час тренувальних перейм не відкривається, і лише справжня пологова діяльність зможе її відкрити.

Пологи мають 3 періоди:

  • перший період – перейми або сутички;
  • другий період – потуги;
  • третій період – послідовий або народження плаценти.

Тривалість пологів у кожної жінки може бути різною. Ба більше – навіть у одної жінки, якщо вона народжувала не одну дитинку – тривалість пологів відрізняється. В першонароджуючої жінки пологи можуть тривати 12-14 годин, а при повторних пологах – 6-8 годин. Тому, не варто турбуватися, а краще обом майбутнім батькам набратись терпіння та довіритися лікарю, який буде вести ваші пологи.

Є 2 варіанти початку пологів:

  • відходження навколоплідних вод,
  • або поява перейм (сутичок).

Якщо у вас відійшли води, відразу повідомте про це свого лікаря та зателефонуйте в пологовий будинок і протягом 2 годин приїдьте до пологового будинку.

Якщо у вас перейми (сутички) починаються кожні 7-10 хвилин – це також дзвіночок про те, що вже потрібно їхати до пологового будинку, оскільки у вас починається перший період пологів.

Під час перейм ви можете приймати будь-яке положення тіла. І не просто можете, але й повинні! Орієнтуйтеся при цьому на свої відчуття.

Не варто забувати про дихання в пологах. Воно особливе – «черевне». Для того, щоб навчитись так дихати, варто потренуватись заздалегідь. Покладіть долоню на животик та зробіть вдих через ніс так, щоб животик піднявся разом з долонею. Видихати повітря потрібно через рот, склавши губи трубочкою. Це необхідно для того, щоб збільшити опір повітрю, яке ви видихаєте.

І важливо пам’ятати, що тандем пацієнта і лікаря в пологах – це запорука успіху. Особливо важливий період потуг. Виконуйте почергово те, що говорить вам лікар і ваша потуга буде максимально ефективною.

 


План підготовки до пологів

Підготовка до пологів повинна починатися заздалегідь і має включати:

  • психологічну підготовку обох майбутніх батьків;
  • фізичну підготовку мами;
  • організаційні питання щодо пологів.

Та насамперед ми рекомендуємо скласти план підготовки до пологів, за яким і діяти.

Ми підготували для вас кілька корисних пунктів, які повинні бути у вашому плані з підготовки до пологів.

  1. Навчання. Насамперед, необхідно пам’ятати про необхідність відвідування занять для майбутніх батьків.
    У «Лелеці», наприклад, діє Школа відповідального батьківства, де проводяться лекції для вагітних, заняття з підготовки до пологів, по грудному вигодовуванню, по догляду за новонародженими, тощо.
    На курсах розповідають про те, як починаються пологи, коли потрібно їхати в пологовий будинок, які є позиції в потужному періоді, та яку обрати, яка роль партнера в пологах та що йому потрібно робити, дихання в пологах та багато іншого.
  2. Вибір пологового будинку. До цього питання варто підійти максимально ретельно і врахувати найбільш важливі для вас моменти: рівень надання медичної допомоги, кваліфікація медичного персоналу, технічне оснащення, рівень комфорту для майбутніх батьків, тощо.
    Щоб майбутнім батькам було простіше познайомитися з пологовим будинком та персоналом, дізнатися про його рівень, а також отримати відповіді на свої питання – Пологовий будинок «Лелека» проводить Дні відкритих дверей з ведення пологів.
  3. Вибір лікаря. Деяким вагітним жінкам попередня домовленість з лікарем або акушеркою, допомагає відчути себе більш впевнено та спокійно.
    Якщо ви плануєте обирати лікаря на пологи, то зробіть це заздалегідь. Тоді ви зможете консультуватися з обраним вами лікарем в останні тижні вагітності. Це дозволить лікарю контролювати ваш стан до моменту настання пологів та бути з вами постійно на зв’язку.
  4. Складання плану пологів. Якщо ви обрали лікаря бажано з ним обговорити план пологів.
    Для того, щоб у вас було поетапне розуміння того, що буде відбуватись – підготуйте заздалегідь перелік питань, які хочете задати лікарю. Питання можуть бути самі різноманітні: як проходять перейми, потуги, як дихати та правильно тужитись. Особливо важливо обговорити період потуг.
    Також варто обговорити та обрати сценарій партнерських пологів. Деяким жінкам комфортніше народжувати в присутності людини, якій вона довіряє, і яку можна взяти в партнерські пологи. Це може бути: чоловік, мама, сестра, подруга. Ми в «Лелеці» підтримуємо партнерські пологи, адже знаємо напевне, що присутність рідної людини в такий важливий момент життя жінки – неабияка підтримка.
    Якщо у вас будуть відповіді на всі запитання, ви точно будете спокійною та налаштованою на фізіологічні, легкі пологи.
  5. Зібрати речі в пологовий будинок. Звісно, в Пологовий будинок «Лелека» потрібно брати мінімум і це:
    • обмінна карта вагітної та документи;
    • флюорографічне обстеження майбутнього партнера пологів;
    • одяг для дитини;
    • одяг для мами на виписку.
      Та якщо ви будете народжувати в іншому пологовому будинку – заздалегідь дізнайтеся, що потрібно брати з собою та зберіть сумку.
  6. Клізма? Дуже часте запитання вагітних, тому ми його додали в наш перелік.
    Постановка клізми не є обов’язковою процедурою. Але якщо до моменту початку пологів у вас 2-3 денна відсутність дефекації, то в цьому випадку клізма показана. В «Лелеці» ви можете попросити про це персонал самостійно.

Коли все зібрано, ви все обговорили з лікарем, можна сміливо мандрувати разом з майбутнім татком на саму довгоочікувану зустріч – народження вашої дитини!

 


Психологічна підготовка до появи малюка

Коли ми говоримо про психологічну підготовку до пологів, ми маємо на увазі не тільки момент народження малюка та перебування у пологовому будинку. Це лише кілька днів у житті батьків. А ми говоримо про появу ще одного члена сім’ї, який суттєво впливає на життя батьків в цілому, їх звички, розпорядок дня, побут, тощо.

Треба пам’ятати, що чоловік допомагає реалізовуватися жінці як матері, задовольняє потреби сім’ї та є опорою. Звісно, у нього теж є свої потреби. Тому парі потрібно домовлятися, говорити про потреби одне одного, і, не забувати про романтику.

Крім того, у чоловіка та дружини має бути спільний час, який вони проводитимуть лише удвох. Без елементу романтики не буде цього взаєморозуміння.

Якщо сім’я не порозумілася до появи дитини, то потім це буде важче зробити. Пара має бути нерозділеною, коли у неї з’являється дитина.

Діти надихають на те, щоб рухатися далі й розвиватися. Вони можуть змусити себе організувати, вибудувати кордони, знайти допомогу. Часто українські жінки хочуть бути сильними, тому не говорять про свої слабкості. Гірше, коли вони доводять себе до такого стану, коли в них настає апатія, депресія, що заважає віднайти свої потреби.

Тому психологічна підготовка обох майбутніх батьків має неймовірне значення. Для цього варто:

  • проводити індивідуальні бесіди та лекції з вашим лікарем, психологом клініки;
  • відвідувати групові заняття спеціальною гімнастикою;
  • варто читати та слухати лише перевірену інформації від висококваліфікованих лікарів.

В «Лелеці» ми максимально потурбувалися про те, щоб майбутні батьки отримали всю необхідну підготовку перед народження малюка.

Впродовж всієї вагітності, жінки, які спостерігають свою вагітність у «Лелеці» мають можливість:

  • відвідувати заняття для вагітних та молодих батьків разом зі своїм чоловіком;
  • разом пройти підготовку до пологів;
  • поспілкуватися з психологом;
  • відвідувати заняття ЛФК чи масажу для вагітних, тощо.

Також проводиться психопрофілактична підготовка до пологів, яка спрямована на усунення негативних емоцій і формування у жінки позитивних умовно-рефлекторних зв'язків:

  • зняття у вагітної страху перед пологами і родовими болями,
  • залучення її до активної участі в родовому акті.
 


Фізична підготовка вагітних до пологів

Не варто забувати і про фізичну підготовку.

В сучасному світі вагітність не повинна вас обмежувати. Продовжуйте займатись фізичною активністю, якою займалися раніше, якщо лікар не вирішив, що вона вам протипоказана.

Якщо ви хочете зайнятись новим видом спорту, вже будучи вагітною – варто обрати відвідування басейну, пілатес або йогу. В цих видах спорту велике значення має дихальна гімнастика, яка в подальшому знадобиться в пологах.

Також не забувайте, що піші прогулянки на свіжому повітрі – це теж фізична активність. Проте, прогулянки потрібно робити таким чином, щоб вам було комфортно, і щоб вони додавали сил, а не навпаки.

Сподіваємося, що наші поради щодо підготовки до пологів стануть вам у нагоді і будуть корисними.

Бажаємо всім майбутнім мамам легких пологів та народження здорових малюків. А ми вам в цьому залюбки допоможемо.

Автори

Цівина Оксана Миколаївна

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, спеціаліст з УЗД діагностики
Досвід роботи - 15 років

Дата публікації: 18 липня 2022 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Online-зустріч «Як підготуватися до...

Народження дитини одне з найголовніших рішень в житті майбутніх батьків, тому і підійти до нього необхідно зважено. Ви спитаєте, навіщо необхідна підготовка?...

Фіксуйте ціни

З 1 квітня 2024 року в МЦ "Лелека" відбудеться підвищення цін на всі послуги: пологи, ведення вагітності, педіатричні пакети, хірургічні операції, тощо....

Перший весняний бранч «Стрес та...

Запрошуємо вас на весняний бранч на тему «Стрес та переїдання: секрети здорового харчування від дієтолога та психолога». Кому буде цікавим захід?...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон