ua
Особистий кабінет
Записатися
Перша вагітність, що потрібно знати? | Блог | Медіацентр
ua
Перша вагітність, що потрібно знати? | Блог | Медіацентр
Перша вагітність, що потрібно знати? | Блог | Медіацентр
Запис на прийом
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами у найближчий час

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Перша вагітність, що потрібно знати?

Перша вагітність, що потрібно знати? | Блог | Медіацентр

Перша вагітність у житті жінки - завжди важлива подія. Інформацію про те, чого слід чекати в цей період, знайти дуже легко. Але часто джерела інформації не заслуговують на довіру і пропонують суперечливі відомості.

Факти, які необхідно знати майбутній матері

Вагітність в нормі триває 40-42 тижні і закінчується природними пологами або кесаревим розтином. Цей період розділяться на триместри, перший - по 13 тиждень включно, другий - з 14 по 27 тиждень, і третій - з 28 тижня до пологів. У кожного триместру є свої особливості.

Перший триместр - найбільш непередбачуваний. Він може проходити дуже легко - деякі жінки навіть не помічають свого стану. Але в першому триместрі також можливі побічні явища - різкі гормональної перебудови організму. Ранкова нудота, раптові напади слабкості, знижене тиск, дратівливість, посилена реакція на запахи - все це відбувається через те, що в організмі різко змінюється гормональний фон. Всі перераховані симптоми в першому триместрі нормальні, але про них треба розповісти лікарю.

У першому триместрі відбувається закладка і формування організму плоду. Більшість вроджених патологій - результат порушень саме в цей період. Щоб не спровокувати аномалії в розвитку, майбутній матері варто уникати патогенів. Алкоголь, нікотин, цілий ряд лікарських препаратів, а також токсини у воді і повітрі можуть негативно позначитися на здоров'ї майбутньої дитини. Також варто обережно підходити до вибору косметики і засобів для волосся.

Вагітність: перший тиждень

Те, що почалася перша тиждень вагітності, жінка може припускати, тільки якщо ретельно готувалася до процесу зачаття, обчислювала час овуляції, і підбирала час для статевого акту. Але навіть в цьому випадку не може бути стовідсоткової впевненості. Перші дві-три тижні жінка не може самостійно визначити, настала вагітність чи ні. Навіть якщо запліднення яйцеклітини відбулося, і почався стрімкий процес розвитку ембріона, він ще настільки малий, що не відчувається в організмі матері.

Проте, вже з перших днів можна переходити на спосіб життя, відповідний вагітним. Рекомендується уникати шкідливих харчових продуктів, сильнодіючих ліків, алкоголю, куріння, стреси; займатися легкими фізичними навантаженнями, гуляти на свіжому повітрі.

У другому триместрі плід практично сформований і стрімко зростає. Приблизно в 4.5 - 5 місяців жінка починає відчувати рух дитини. В цей же час з'являється і починає рости живіт. Малюк отримує можливість чути звуки, і якщо мати або батько з ним розмовляють, може ворушитися у відповідь. Другий триместр протікає з мінімальною кількістю ускладнень, це найкращий період для офіційної підготовки до пологів: вибір клініки, оформлення документів, владнання питань з роботою, і так далі. До кінця другого триместру варто зібрати сумку для пологового будинку, і крім цього, записатися на курс для молодих матерів. На таких курсах жінок вчать не тільки правильній поведінці під час пологів, а й поводження з новонародженим немовлям.

У третьому триместрі плід вже сформований, навіть при настанні передчасних пологів дитині можна буде зберегти життя. Проте, нормальне виношування до 40-42 тижня є оптимальним варіантом. Через великого і важкого живота майбутня мати відчуває незручності: може боліти спина, набрякати ноги, під час сну жінка не може спокійно змінювати позу. За рекомендацією лікаря, можна носити бандаж для вагітних: це широкий еластичний пояс, який підтримує живіт. Третій триместр вважається найважчим.

Як би не протікала вагітність, слід пам'ятати, що це не хвороба, а природний стан для жінки. Тому майбутній мамі варто вести звичний спосіб життя, виключаючи тільки те, що може нашкодити малюкові. Вагітна жінка може продовжувати роботу, подорожувати, займатися улюбленим хобі. Це створить матері гарний настрій, а гормони радості разом з кровотоком передаються малюкові. Психологічний комфорт майбутньої матері не менш важливий, ніж дотримання інших рекомендацій.

Автори

Рябенко Олена Павлівна

Завідувач жіночої консультації у Солом'янському районі, лікар акушер-гінеколог
Досвід роботи - 2 роки

Дата публікації: 17 квітня 2019 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Нові надходження вакцин в МЦ «Лелека»

Ми раді повідомити про появу в МЦ «Лелека» довгоочікуваних вакцин: Вакцина «Бексеро» – для профілактики менінгококової інфекції...

Фіксація ціни на ведення пологів

З 1 жовтня 2024 року в МЦ "Лелека" відбудеться підвищення цін на медичні послуги з усіх напрямків. Щоб не хвилюватися про підвищення цін до самих пологів ...

Мега знижки від «Лелеки»❤️

Протягом місяця Медичний центр «Лелека» дарує багато знижок на різні медичні послуги, а саме: ✅ ВАГІТНІСТЬ ( будь-який пакет з ведення вагітності у...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон