ua
Особистий кабінет
Записатися
Особливості вагітності після раку молочної залози | Блог | Медіацентр
ua
Особливості вагітності після раку молочної залози | Блог | Медіацентр
Особливості вагітності після раку молочної залози | Блог | Медіацентр
Запис на прийом
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами у найближчий час

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Особливості вагітності після раку молочної залози

Особливості вагітності після раку молочної залози | Блог | Медіацентр

Рак молочної залози – найпоширеніша форма онкозахворювання в Україні. Щорічно рак грудей діагностується майже у 15 тисяч жінок в Україні. Хороша новина в тому, що це захворювання виліковується навіть на другий і третій стадії розвитку. Більш того, організм жінки здатний відновитися після лікування до такої міри, що пацієнтка може стати мамою. За статистикою, приблизно 3% жінок, які перенесли рак молочної залози, вагітніють і стають матерями.

Питанням збереження фертильності у молодих жінок після раку молочної залози активно займаються вчені. Поки що однозначних висновків вони не роблять, але є ряд обґрунтованих припущень. А саме:

  • у більшості молодих жінок після лікування раку грудей зберігається здатність до дітонародження;
  • лікування пухлини може проводитися навіть під час вагітності;
  • далеко не у всіх випадках лікування раку молочних залоз позначається на здоров'ї плоду;
  • тим не менш, планування вагітності показано після закінчення небезпечного періоду, від шести місяців до п'яти років;
  • небезпечний період для кожної жінки індивідуальний, залежить від стадії, на якій був діагностований рак, методів лікування, ускладнень, рецидивів і так далі.

Рак грудей під час вагітності

Нерідко пухлина молочної залози виявляється під час вагітності. Існує думка, що гормональний сплеск під час вагітності провокує бурхливий ріст пухлини, особливо у жінок з ER-позитивним типом пухлини. Розвиток цього типу раку безпосередньо пов'язано з рівнем естрогену. Однак, по мірі накопичення статистичних даних, дослідники стали схилятися до іншої думки.

Під час вагітності структура молочної залози змінюється, груди стають більшими, наливаються. Обстеженню грудей гінекологи жіночої консультації приділяють особливу увагу: виявлена ​​вчасно мастопатія допоможе запобігти мастит і пов'язані з ним проблеми.

Саме ретельне дослідження і допомає у виявленні пухлин під час вагітності. А ось вплив естрогену на ракові пухлини виявилося перебільшеним.

Більш того, деякі типи пухлини можна лікувати під час вагітності з мінімальним ризиком для плоду. Звичайно, таке небезпечне захворювання може не пройти непоміченим для матері і дитини, тому, якщо ситуація дозволяє, жорсткі методи терапії відкладають на післяпологовий період. З іншого боку, часто зволікання може бути ще більш небезпечним. Тому лікування раку молочної залози залежить від терміну вагітності, стадії захворювання, типу пухлини, а також стану здоров'я жінки.

Особливості вагітності після раку грудей

На сексуальну функцію перенесена пухлина молочної залози не позначається: жінка відчуває бажання і може займатися сексом. Фертильна функція зберігається не завжди – радіо- і хіміотерапія можуть привести до безпліддя. Але це швидше виняток, ніж правило: сучасні методи лікування дозволяють зберегти фертильність, завагітніти і народити дитину.

Найкращий час для того, щоб заводити дитину після раку молочної залози – два роки по тому, за умови, що хвороба не поверталася і не було рецидивів. Після застосування хіміо- і радіотерапії безпечний термін може бути більшим. Проте, якщо жінка відчуває себе добре, і обстеження у лікаря не дає приводів для занепокоєння, вагітність не протипоказана.

Проводилися серйозні дослідження виживаності жінок після перенесеного раку грудей. Вчені Американського співтовариства з вивчення раку обробили інформацію про 1207 жінок, які брали участь в дослідженні за 10 років. Вражаюче, але у жінок, які протягом 10 років після перенесеного раку молочної залози завагітніли і народили дитину, виживаність була вищою на 42%. Вчені вважають, що більш високий рівень виживання пов'язаний з активізацією захисних систем організму під час вагітності.

Вагітність та рецедив раку молочної залози

До недавнього часу було прийнято вважати, що нова вагітність і викликана нею перебудова гормональної системи може спровокувати рецидив раку грудей. Однак дослідження показали, що під час вагітності жінки просто частіше і краще обстежуються, за рахунок чого і зростає відсоток виявлених випадків захворювання. Сама ж вагітність ні до, ні після перенесеного захворювання не є підтвердженим стимулюючим фактором для розвитку пухлини. Тому, якщо жінка витримала рекомендований період після одужання, і рецидивів за цей час не сталося, можна планувати нову вагітність.

А ось відмова від грудного вигодовування навпаки, провокує розвиток рецидиву. Тому жінкам, які перенесли рак грудей, рекомендується годувати дитину грудьми – як здоровою, так і тією, що була вражена пухлиною. На якості молока і здоров'я дитини перенесена пухлина не відображається.

Автори

Соловйов Олексій Іванович

Лікар акушер-гінеколог, лікар ультразвукової діагностики вищої категорії, к.м.н.
Досвід роботи - 33 роки

Дата публікації: 04 жовтня 2019 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Вакцинація від грипу для дорослих та дітей

Починаючи з середини осені підвищується кількість захворювань на грип. Грип – це не лише нежить, кашель, висока температура. На жаль, багато людей можуть...

Нові надходження вакцин в МЦ «Лелека»

Ми раді повідомити про появу в МЦ «Лелека» довгоочікуваних вакцин: Вакцина «Бексеро» – для профілактики менінгококової інфекції...

Фіксація ціни на ведення пологів

З 1 жовтня 2024 року в МЦ "Лелека" відбудеться підвищення цін на медичні послуги з усіх напрямків. Щоб не хвилюватися про підвищення цін до самих пологів ...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон