ua
Личный кабинет
ua

"Справжні лікарі - це люди, які працюють на досягнення результату з душею"

Лікар-неонатолог, лікар ультразвукової діагностики Тетяна Іванівна Косик каже про постійну працю на досягнення результату, спираючись на власний досвід. В неонатології постійна участь в усіх процесах, що стосуються виходжування немовлят, особливо тих, які народилися передчасно - не тільки обов’язок лікаря, а й справді важлива умова терапії. Але для Тетяни Іванівни, як і для багатьох її колег, робота не закінчується із завершенням робочого дня. "Є маленькі пацієнти, про яких думаєш ледь не постійно", - каже лікар-неонатолог.

- Тетяно Іванівно, чому Ви стали неонатологом і коли почали спеціалізуватися на ультразвуковій діагностиці в неонатології?
- Ще в юнацькі роки я визначилася з фахом, знала, що хочу стати лікарем, хоча в родині лікарів не було. Зацікавилася саме неонатологією, бо хотілося допомагати новонародженим діткам. Після року роботи в неонатології пройшла стажування з ультразвукової діагностики. Цей метод дослідження зараз надзвичайно поширений, і в неонатології він може відчутно допомогти як у діагностиці, так і в лікуванні новонароджених.

- Чи не складніше проводити УЗД новонародженим малятам, ніж більш дорослим дітям?
- Насправді це легше. Технічно процес однаковий - як для немовлят, так і для старших дітей чи для дорослих. Тобто, діагностика проводиться за допомогою однакового обладнання. Однак немовлята мають свої морфо-функціональні особливості. Чому з немовлятами легше? Вони слухняні пацієнти. Якщо, наприклад, потрібно дослідити шлунково-кишковий тракт, це роблять на голодний шлунок, і підібрати час, коли новонароджений буде голодним, досить легко. З іншого боку, якщо немовля для дослідження має бути спокійним чи спати, дитинку можна погодувати і провести дослідження в потрібних умовах. Ще одна, приємна, як на мене, особливість - у новонароджених дітей дуже тонкий підшкірний жировий прошарок, тому не виникає технічних труднощів для проведення ультразвукового дослідження.

- Вам не доводиться стикатися з упередженнями серед батьків новонароджених щодо того, що УЗД може завдати дитині шкоди?
- Я не зустрічала батьків, які б відмовилися від дослідження, але іноді доводиться відповідати на запитання, чи не шкідливо робити УЗД часто. По-перше УЗД проводиться за певними показами і частота його призначення зумовлена цими показами.

- А це не шкідливо?
- Ні, вважається, що ультразвукова хвиля проходить не пошкоджуючи тканини. Бажано уникнути проведення УЗД лише при підвищенні температури тіла.

- Ви працюєте в "Лелеці" від моменту відкриття пологового будинку?
- Так, я в "Лелеці" практично з самого початку роботи. Тут дуже хороший колектив, подобається ставлення керівництва і до працівників, і до роботи загалом. Вимоги до нас високі, але тут сприяють підвищенню рівня знань лікарів. Регулярно проводяться медичні ради, під час яких ми маємо змогу представити світові досягнення в тій чи іншій галузі, ознайомитися та ознайомити колег із результатами провідних досліджень. Доповіді готують лікарі "Лелеки". Минулого року ми мали чудову можливість бути присутніми на міжнародній конференції, що була організована нашим керівництвом. Ще мені до душі те, що тут всі зацікавлені надати справді якісну медичну допомогу. Технічне оснащення дозволяє нам робити це на найвищому рівні, а це особливо важливо у виходжуванні передчасно народжених діток. Загалом виходжування таких малюків - це командна робота, в якій важлива участь не тільки лікарів та медсестер, а й батьків, які мають довіряти медичному персоналу і допомагати своїм діткам боротися за життя та здоров’я.

- Це правда, що лікар не припиняє бути лікарем ніколи, навіть коли йде додому?
- Звичайно. Ми справді переймаємося через проблеми пацієнтів, співчуваємо, переживаємо, думаємо навіть вдома про роботу. Саме тому робота для лікаря - це більша частина життя. Принаймні, для мене це так.

Авторы

Косик Тетяна Іванівна

Лікар – неонатолог, лікар ультразвукової діагностики
Досвід роботи - 13 років

Дата публікації: 10 Жовтня 2017 года
Дата оновлення: 22 Квітня 2021 года
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
На Днях відкритих дверей даруємо всім знижки
Вернуться к регистрации
Благодарим вас за регистрацию на “День открытых дверей”.
Ожидайте ссылку за час до начала мероприятия на Ваш электронный адрес.
на главную

Наші новини

всі новини

Виділення при вагітності: що вважати...

За відсутності місячних дівчата зазвичай підозрюють, що настало зачаття. Однак під час вагітності жіночий організм може продовжувати виділяти секрет різного кольору...

Чи потрібна сумка в пологовий будинок...

Коли дата пологів стає ближчою, жінки все більше починають замислюватися про підготовку. Незважаючи на те, що передбачувана дата пологів відома, ситуація може...

Як правильно розрахувати термін вагітності

Що робити, якщо тест на вагітність став "смугастим"? В першу чергу, необхідно йти на прийом до лікаря, щоб фахівець підтвердив наявність гестаційного стану. Адже...

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон