Чоловік, родичі, няня: хто допоможе першим?
Іноді весь тягар турбот про малюка повністю лягає на плечі молодих батьків, але часто на допомогу приходять рідні, які із задоволенням беруть на себе вирішення частини проблем, що з'явилися після народження дитини.
Кличемо на допомогу і розподіляємо обов'язки
Про те, що допомога після народження дитини знадобиться, знають усі, але не всі розуміють, в якому обсязі вона буде потрібна і яка саме. Після природних пологів, якщо відновлення пройшло досить швидко, дитина була правильно прикладена до грудей і немає ніяких проблем зі здоров'ям, молода матуся поступово пристосовується знаходити час для звичних раніше справ, наприклад, прибирання в квартирі чи приготування їжі. Але в перші дні і навіть тижні після пологів жінці безумовно знадобиться допомога в побутових питаннях. Після кесаревого розтину або ускладнених пологів допомога потрібна на довший період.
Деякі жінки, насамперед, кличуть у помічники маму, але якщо немає такої можливості, можна найняти для допомоги няню, а час, який звільнився між годуваннями дитини, розподілити між сном та домашніми справами.
Ці моменти – хто з рідних готовий допомагати і в якому обсязі, чи буде сім'я винаймати няню – потрібно обговорити до народження дитини, щоб до повернення молодої мами з пологового будинку, питань не виникало. Майбутнього тата також бажано підготувати до того, що в нього з'являться деякі нові обов'язки.
Як правило, найкращі помічник для жінки в перші місяці після пологів – це її мама та її чоловік. Для деяких - насамперед чоловік, а вже потім мама жінки, тобто бабуся малюка. На третьому місці зазвичай няня. Як не дивно, іноді чудовими помічниками виявляються... дідусі.
Що можуть робити родичі та помічники за наймом
Вони можуть повністю «розвантажити» маму, даючи їй можливість знайти час для себе (догляд за тілом і волоссям, манікюр і педикюр, масаж ніхто не відміняв); залишатися в курсі професійних справ (наприклад, якщо професія пов'язана з постійним оновленням законодавства, потрібно слідкувати за змінами, щоб потім легко увійти в робочий процес); виділити годинку на хобі; зробити для дитини іграшку власноруч; поспати або сходити в магазин за обновкою, яку захочеться придбати, щойно фігура почне повертатися в стан, який був до вагітності.
Помічники можуть «перехопити» прибирання, приготування їжі, прогулянки з домашніми тваринами, закупівлю продуктів та інших необхідних речей, організаційні моменти, пов'язані з отриманням виплат, оформленням документів за місцем роботи та інших формальностей, які можуть виникнути після народження дитини, погуляти з малюком в парку, коли він спить у візочку, гратися з ним, коли він не спить…та й взагалі можуть допомагати у всьому, що не пов'язане безпосередньо з годуванням грудьми. Якщо помічників кілька і обов'язки розподілені рівномірно, то ніхто не буде почувати себе «перевантаженим», а молода мама ніколи не буде згадувати про перші місяці після пологів як про «жахіття».
Через півтора-два місяці після народження дитини родина зазвичай звикає до нового стану і новим обов'язкам. У подальшому відбувається безліч змін, але впоратися з ними легко, якщо молоді батьки звикли обговорювати будь-які питання і ділити всі турботи та радощі.