Наталя, як ви допомагаєте майбутнім мамам налаштуватися на позитив під час вагітності?
Основний мій посил - жити тут і зараз, смакувати кожну хвилину усамітнення з дитиною. Адже це найсолодший період, коли мама знає, що малюк завжди з нею, він ситий і в теплі, і вона може і повинна насолоджуватися цим станом. Позитив також потрібно отримувати від усвідомлення того, що ти творець: створюєш нову людину.
Чи правда, що токсикоз - це психосоматика, знак неготовності жінки прийняти своє становище?
Як психолог, я могла б могла погодитись з твердженням, але не буду категоричною, адже ми застосовуємо мультидисциплінарний підхід до здоров'я пацієнток. Кожна жінка приходить з певним анамнезом, на її стан впливає багато факторів. Але твердження, що наші думки впливають на реакції тіла, теж має силу. Як правило, я пропоную знайти позитивні моменти навіть в токсикозі. Спочатку жінкам здається дуже незрозумілим, що може бути хорошого в тому, що тебе постійно нудить. Але якщо подивитися в корінь, то це один з моментів, який знижує соціальну активність майбутньої мами. Вона перебуває вдома, зосереджується на собі і своєму стані, зберігає те насіння, яке вирощується в ній. Токсикоз в якійсь мірі береже жінку і дає їй можливість усвідомити зміни, що відбуваються.
Що найважливіше для гармонійної вагітності?
Кожна людина унікальна, тому немає порад, які підходять абсолютно всім. Але в більшості випадків я рекомендую майбутнім мамам усвідомити, що їх стан і настрій безпосередньо впливають на малюка, який росте всередині, тому потрібно бути дуже екологічною в своїх помислах, намагатися їх контролювати. Життя є таким, що велика частина думок, які приходять в голову протягом дня, - негативного характеру. Ось чому варто включити усвідомленість і намагатися у всьому шукати позитив, наповнювати себе приємними, ніжними, теплими враженнями. Їх можна отримати від гарної погоди, гарної природи, улюбленого хобі, спілкування з позитивними людьми, які вас надихають. І однозначно потрібно культивувати любов до себе. Дуже важливо навчитися любити себе, приймати у всіх станах і метаморфозах. Пам'ятайте, що найкрасивіша фігура у жінки - під час вагітності.
Як правильно будувати відносини з чоловіком, щоб він відчув себе татом?
Не кожна жінка відразу відчуває материнство. Є різні стилі проживання вагітності, і «режим мами» включається не в один і той же час. У чоловіків це момент ще більш відтягнутий. Щоб потихеньку залучати майбутнього тата до спільного проживання вагітності, варто включити жіночу мудрість. Можна ввести якийсь ритуал, наприклад, вітатися з малюком щоранку або, прийшовши з роботи, гладити животик. Звичайно, коли дитина вже ворушиться, це потрібно показувати татові. Як правило, чоловіки «включаються» після партнерських пологів: практично 90% говорять, що усвідомлення батьківства приходить саме в цей момент.