Менструація під час вагітності | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві
ua
Личный кабинет
Менструація під час вагітності | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві
ua
Менструація під час вагітності | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві

Менструація під час вагітності

Менструація під час вагітності | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві

Молоді жінки нерідко задаються питанням, чи може бути вагітність і менструація одночасно. Дійсно, при вагітності у деяких жінок трапляються кров'янисті виділення, які приймають за менструацію. Але це не так.

Повноцінної менструації під час вагітності бути не може. Ендометрій, шар клітин, який вистилає матку зсередини і виходить з кров'ю під час місячних, при вагітності допомагає розвиватися плаценті і залишається в організмі. Цикл щомісячного оновлення ендометрія на час вагітності припиняється.

Проте, кров'янисті виділення під час вагітності не рідкість. Їх поява свідчить про те, що в організмі жінки є якісь збої або патологічні стани. Це може бути гормональний дисбаланс, загроза викидня, і навіть позаматкова вагітність.

На жаль, багато молодих жінок недооцінюють цей симптом, вважаючи, що місячні під час вагітності можливі, і не турбуються з приводу виділень. Вони не звертаються до лікаря до тих пір, поки ситуація не стане критичною. А в деяких випадках своєчасна реакція може врятувати не тільки майбутньої дитини, а й життя матері.

Через що під час вагітності можуть початися кров'яні виділення

Щоб зрозуміти, яким чином під час вагітності може початися менструація, і що варто при цьому робити, звернемося до процесів, які відбуваються в організмі вагітної жінки.

Під час статевого акту сперма потрапляє в піхву, а потім в матку. Але запліднення може відбутися не відразу: сперматозоїди зберігають активність протягом трьох діб. Після того, як статеві клітини з'єднуються, запліднена яйцеклітина прикріплюється до стінки матки. Це теж може відбутися не відразу, а протягом кількох діб. Якщо ці процеси затягуються у часі, може початися звичайна регулярна менструація. При цьому яйцеклітина закріпиться в матці, вагітність буде нормально розвиватися. Тест на вагітність покаже позитивний результат. На жаль, але так буває рідко. Куди частіше кров'янисті виділення - це тривожний симптом.

Вагітність і менструація на ранньому терміні

У деяких випадках запліднена яйцеклітина закріплюється не в матці, а в фаллопієвій трубі або за межами статевих органів. Розвивається позаматкова вагітність - важка патологія, яка несе серйозну загрозу життя матері і виключає успішний результат для плода. При позаматкової вагітності кров'янисті виділення можуть означати розрив фаллопієвій труби. Стінки маткових труб товщиною всього 2-3 міліметри, вони нееластичні. Якщо в трубі розвивається і росте зародок, стінка розривається, починається внутрішня кровотеча. Зазвичай це відбувається на терміні 3-4 тижні. У цій ситуації необхідно термінове хірургічне втручання.

При відшаруванні епітелію і загрози викидня теж можуть з'явитися характерні виділення. Це можливо при гормональних збоях в організмі жінки. Але іноді самовільне переривання вагітності відбувається через внутрішні збої, які майже неможливо передбачити заздалегідь. Якщо молода жінка веде нездоровий спосіб життя - вживає алкоголь, інші токсичні речовини, або багато займається фізичною працею, це може посилити ризик мимовільного аборту. Виділення якраз і будуть означати, що процес відторгнення зародка почався.

Іноді причиною виділень стає загибель одного із зародків під час багатоплодової вагітності. Якщо були запліднені кілька яйцеклітин, розвиток інших ембріонів може тривати. Але ризик загибелі цих ембріонів в даній ситуації досить високий.

У деяких випадках причиною виділень стають патології або захворювання матки. Яйцеклітині не вдається закріпитися в матці вдало, особливо якщо у матці є патології або новоутворення. Якщо ж вагітність розвивається нормально, але у жінки продовжують з'являтися виділення, схожі на менструацію, це говорить про гормональний дисбаланс. Недостатнє вироблення потрібних гормонів - тривожне, але, як правило, не небезпечний стан.

Якщо під час вагітності почалася менструація, чи є шанс зберегти дитину?

На щастя, поява кров'яних виділень зовсім не означає переривання вагітності. Звичайно, в разі тяжких патологій, таких як позаматкова вагітність, зберегти плід не вдасться. Але якщо у цих випадках не звернутися до лікаря, тоді з'явиться дуже великий ризик втратити дитину, а в деяких випадках - і мати.

Дата публікації: 19 квітня 2019 року
Дата оновлення: 22 квітня 2021 року
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
На онлайн-зустрічах ми даруємо знижки до 10% на пакети з ведення пологів! знижки
Вернуться к регистрации
Менструація під час вагітності | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві
Благодарим вас за регистрацию на “День открытых дверей”.
Ожидайте ссылку за час до начала мероприятия на Ваш электронный адрес.
на главную

Наші новини

всі новини

Другі пологи: як проходять і до чого...

Часто жінки думають, що другі пологи легші за перші, проте це стереотип. Перший досвід допомагає жінці простіше перенести основні етапи вагітності та процес...

Позаматкова вагітність

Позаматкова вагітність - серйозна гінекологічна патологія з високою ймовірністю розвитку важких ускладнень, яка характеризується прикріпленням плодового яйця за...

Ранні ознаки вагітності

Для жінок з регулярним менструальним циклом найбільш рання та надійна ознака вагітності - це затримка менструації. Однак є й інші ранні симптоми вагітності, на які...

  • Менструація під час вагітності | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві
  • Менструація під час вагітності | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон
Пологовий будинок. Жіноча консультація, Оболонський р-н
м. Київ Оболонський р-н,
вул. Квітки Цісик, 56
Жіноча консультація, Печерський р-н
м. Київ, бульвар Лесі Українки, 23-Б
(2-й поверх)
Жіноча консультація, клініки-партнера "Надія"
м. Київ Солом'янський р-н,
вул. Максима Кривоноса, 19А