Мама в післяпологової депресії. Як подолати? | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві
ua
Личный кабинет
Мама в післяпологової депресії. Як подолати? | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві
ua
Мама в післяпологової депресії. Як подолати? | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві

Мама в післяпологової депресії. Як подолати?

Ще кілька десятиліть тому про післяпологову депресію говорити було не заведено. Вважалося, що молода мама, цілком очевидно, безмежно щаслива, а будь-які її скарги списували на втому, гормональні зміни або примхи.

Однак післяпологова депресія справді існує. Цей діагноз визнають і психологи, і терапевти. Важливо тільки, щоб молода мама сама розуміла, що йдеться про серйозну проблему.

Як і чому з'являється післяпологова депресія?

Народження дитини - бажана подія. І все ж, турботи, що з'явилися в житті після появи малюка навіть для, здавалося б, морально підготовленої жінки можуть виявитися несподіванкою. Причиною розвитку післяпологової депресії часто стає відчуття неможливості впоратися з проблемами, що з’явились.

Чому плаче дитина? Можливо з нею щось не так, а я не знаю? Таке питання задає собі молода мама, психологічно заганяючи себе в кут. Часто такі думки призводять до помилкового оцінювання себе, як поганої матері. Деякі жінки не відчувають тієї любові й близькості до дитини, яка їй необхідна, і це також провокує депресивний стан. Молода мама все частіше плаче, дратується з будь-якого приводу, відмовляється від близькості з чоловіком навіть через достатню кількість часу після пологів, не дбає про себе, вважаючи, що народження дитини перетворило її життя на жах… Ось вони, найпоширеніші ознаки післяпологової депресії.

Відчуття, що «все пропало», часто підсилюють рідні, навіть не підозрюючи, що роблять тільки гірше. Слова «не кисни, зберися!», «всі переживали це і ти переживеш» та інші «добрі поради», травмують жінку ще більше. Вона не знаходить підтримки, не знає, кому розповісти про свій стан (адже їй здається, що її всі засуджують), постійно плаче, часто відчуваючи ненависть до себе, що не може зібратися.

Післяпологова депресія частіше проявляється у тих жінок, які не знаходять реальної (а не словесної!) підтримки в сім'ї. Як правило, це трапляється через те, що всі обов'язки, які були у жінки до народження дитини, залишаються в неї і після появи малюка на світ. Цілком природно, що в неї не вистачає часу на прибирання, приготування їжі, догляд за собою, уважне ставлення до чоловіка, оскільки більшу частину часу вона витрачає на догляд за дитиною. Крім того, їй весь час хочеться спати. До того ж, у перші місяці після пологів фігура може бути далекою від тих параметрів, які були до вагітності – це також підсилює депресивний стан.

Дзвінок другу і допомога залу

Щоб уникнути післяпологової депресії, психологи рекомендують ще до пологів обговорити з рідними розподіл обов'язків. Якщо дозволяє фінансове становище, з перших днів можна найняти помічників – це можуть бути няня, прибиральниця, жінка, яка готуватиме їжу для всієї родини або прасуватиме чоловічі сорочки, якщо в цьому виникне необхідність.

Коли молода мама відчуває, що їй тяжко, потрібно поговорити про це з близькими, особливо з чоловіком. Намагайтеся пояснити свої побоювання й неприємні відчуття. Якщо бачите, що чоловік не може підібрати потрібні слова, знайдіть людину, з якою зможете обговорити все. Це може бути психолог або просто подруга, яка не стане вас засуджувати і допоможе подивитися на ситуацію з гумором.

Більшість жінок у перші місяці після пологів найкращим помічником вважають свою маму. Справді, часто мама допомагає пережити всі негаразди, беручи на себе частину обов'язків по догляду за дитиною або вирішення побутових проблем. Але скаржитися мамі на життя все ж таки не варто, адже мами дуже засмучуються від того, що дочка страждає і сліз стає більше…Тому для «сліз в жилетку», краще знайти того, хто після плачу змусить вас посміхнутися.

Прекрасний спосіб позбутися післяпологової депресії – фізичні вправи або танці, а також різноманітні види рукоділля.

Чи небезпечна післяпологова депресія для малюка?

На жаль, для дитини пригнічений психологічний стан мами не менш небезпечний, ніж для самої жінки. У стані депресії молода жінка часто не відчуває психологічної близькості з малюком, а він страждає, бо не знаходить тепла й любові у найдорожчої, найпотрібнішої для нього людини. Через це - дитячі сльози та істерики, які погіршують нервовий стан мами, а вона, у свою чергу, не може заспокоїти дитину, і плач звучить все частіше й наполегливіше.

Післяпологова депресія розвивається і посилюється в перші тижні та місяці після пологів, проте в деяких випадках не проходить навіть протягом року після народження дитини. Якщо молода мама помічає ознаки цього стану, потрібно якомога швидше вжити заходів, порадившись попередньо з лікарем і обговоривши ситуацію з членами родини. Наполягайте на тому, що вам дуже необхідна допомога, щоб депресія не стала хронічною. Адже в такому випадку позбутися її буде ще складніше.

Дата публікації: 03 квітня 2019 року
Дата оновлення: 22 квітня 2021 року
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
На онлайн-зустрічах ми даруємо знижки до 10% на пакети з ведення пологів! знижки
Вернуться к регистрации
Мама в післяпологової депресії. Як подолати? | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві
Благодарим вас за регистрацию на “День открытых дверей”.
Ожидайте ссылку за час до начала мероприятия на Ваш электронный адрес.
на главную

Наші новини

всі новини

Другі пологи: як проходять і до чого...

Часто жінки думають, що другі пологи легші за перші, проте це стереотип. Перший досвід допомагає жінці простіше перенести основні етапи вагітності та процес...

Позаматкова вагітність

Позаматкова вагітність - серйозна гінекологічна патологія з високою ймовірністю розвитку важких ускладнень, яка характеризується прикріпленням плодового яйця за...

Ранні ознаки вагітності

Для жінок з регулярним менструальним циклом найбільш рання та надійна ознака вагітності - це затримка менструації. Однак є й інші ранні симптоми вагітності, на які...

  • Мама в післяпологової депресії. Як подолати? | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві
  • Мама в післяпологової депресії. Як подолати? | Статті інформаційні | Медіацентр | «Лелека» - пологовий будинок в Києві

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон
Пологовий будинок. Жіноча консультація, Оболонський р-н
м. Київ Оболонський р-н,
вул. Квітки Цісик, 56
Жіноча консультація, Печерський р-н
м. Київ, бульвар Лесі Українки, 23-Б
(2-й поверх)
Жіноча консультація, клініки-партнера "Надія"
м. Київ Солом'янський р-н,
вул. Максима Кривоноса, 19А