ua
Личный кабинет
Краснуха при вагітності | Блог | Медіацентр | Лелека
ua
Краснуха при вагітності | Блог | Медіацентр | Лелека

Краснуха при вагітності

Краснуха при вагітності | Блог | Медіацентр | Лелека

Що таке краснуха

Краснуха - інфекційне захворювання, яке супроводжується високою температурою і висипаннями на шкірі, а також ознобом, почервонінням обличчя, болями в горлі і в лімфатичних вузлах. Краснуху відносять до дитячих захворювань: цей висококонтагіозний вірус найчастіше наражає на небезпеку дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Передається інфекція тільки від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, пік захворюваності припадає на весну. Іноді хворіють і дорослі. При дотриманні режиму захворювання переноситься легко і ускладнень не викликає.

Краснуха при вагітності

Під час вагітності краснуха вважається небезпечним захворюванням. У першому триместрі перенесена краснуха підвищує ризик викидня до 40%, завмирання вагітності і народження мертвої дитини - на 20%, загибель малюка в перший рік життя - на 10% вище. Вірус пригнічує процес ділення клітин. У період інтенсивного розвитку плода, закладки та формування внутрішніх органів, дія вірусу може критично позначитися на життєздатності плода, а також на здатності його органів повноцінно виконувати свої функції.

Найнебезпечніший період - до 14 тижня вагітності, коли у плода закладаються всі основні органи. Якщо вагітна жінка перехворіє, вірус може через плаценту проникнути до плоду і викликати синдром вродженої краснухи. Цей синдром викликає патології розвитку: від 3 до 11 тижня вагітності - мозку, 4-7 тиждень - патології очей і серця, 7-13 - порушення слуху; в цей же період краснуха може привести до появи заячої губи, а також інших патологій і каліцтв у плода, аж до повної його нежиттєздатність. Найчастіше розвивається «тріада Грегга» (катаракта - 75% випадків, порок серця - 50%, глухота - 50%). На жаль, після перенесеної краснухи нерідко відбувається автоаборт, або передчасні пологи, в яких плід народжується нежиттєздатним.

Приблизно з 16 тижня ризик небезпечних патологій на фоні синдрому вродженої краснухи знижується, наслідки захворювання не такі критичні. Але якщо вагітна жінка перехворіла краснухою до 14 тижнів, це офіційний привід для штучного переривання вагітності. Жінці слід пам'ятати, що рішення про переривання вагітності приймає не лікар, а вона сама. У такій ситуації лікар може тільки консультувати і рекомендувати. Якщо жінка коливається з прийняттям рішення, їй може допомогти консультація лікаря-гінеколога. Спеціальне дослідження крові плода допоможе зрозуміти, чи зміг вірус краснухи проникнути через плаценту і створити ризики для плода. Крім цього, рекомендується призначити додатковий сеанс УЗД діагностики, щоб дослідити розвиток життєво важливих органів малюка і виключити розвиток патологій.

Ще одна небезпека краснухи в тому, що у дорослих вона може протікати безсимптомно. Таким чином, жінка може перехворіти на краснуху, не помічаючи цього. Якщо в регіоні зафіксовано випадки захворювання на краснуху, вагітним жінкам пропонують пройти спеціальний аналіз на антитіла. Наявність в крові вагітної жінки великої кількості антитіл до збудника цього захворювання покаже, чи хворіла жінка.

Вакцинація від краснухи

Краснуха входить в список захворювань, від яких малюків в Україні вакцинують у віці до одного року. Рівень захворюваності на краснуху невеликий. Якщо з якоїсь причини вагітна жінка не вакцинована від краснухи, їй слід повідомити про це лікаря при постановці на облік по вагітності. Проте, навіть проведена в дитинстві вакцинація не дає стовідсоткового захисту від захворювання. В ідеалі щеплення від краснухи варто зробити додатково, за кілька місяців до запланованої вагітності. Особливо це стосується жінок, які працюють в сферах з підвищеним ризиком захворювання - дитячі навчальні установи, дитячі поліклініки, інше. Якщо ви плануєте вагітність, а у вашому регіоні зафіксовані випадки краснухи, варто обміркувати додаткову вакцинацію. Дослідження показують, що у жінок, які зробили профілактичне щеплення незадовго до настання вагітності, патологій розвитку плоду, викликаних вірусом краснухи, не спостерігається.

Авторы

Гріжимальський Євген Вікторович

Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії
Досвід роботи - 17 років

Дата публікації: 10 вересня 2019 року
Дата оновлення: 22 квітня 2021 року
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
На онлайн-зустрічах ми даруємо знижки до 10% на пакети з ведення пологів! знижки
Вернуться к регистрации
Краснуха при вагітності | Блог | Медіацентр | Лелека
Благодарим вас за регистрацию на “День открытых дверей”.
Ожидайте ссылку за час до начала мероприятия на Ваш электронный адрес.
на главную

Наші новини

всі новини

Як правильно розрахувати термін вагітності

Що робити, якщо тест на вагітність став "смугастим"? В першу чергу, необхідно йти на прийом до лікаря, щоб фахівець підтвердив наявність гестаційного стану. Адже...

Кава під час вагітності – чи можна?

Для жінки ранок без чашечки кави просто не настає. Для когось це гіркуватий еспресо, хтось любить фраппе, капучіно, латте і т. д., варіантів дуже багато. Кава...

Коли потрібно робити тест на вагітність

Вагітність у житті кожної жінки – це значна та, часто, несподівана подія. Але навіть, якщо вагітність настала у вигляді "сюрпризу", обов 'язково...

  • Краснуха при вагітності | Блог | Медіацентр | Лелека
  • Краснуха при вагітності | Блог | Медіацентр | Лелека

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон