ua
Особистий кабінет
Записатися
Коли робити Тест на вагітність? Пологовий будинок Leleka | Блог | Медіацентр
ua
Коли робити Тест на вагітність? Пологовий будинок Leleka | Блог | Медіацентр
Коли робити Тест на вагітність? Пологовий будинок Leleka | Блог | Медіацентр
Запис на прийом
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами у найближчий час

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Тест на вагітність: коли потрібно робити?

Коли робити Тест на вагітність? Пологовий будинок Leleka | Блог | Медіацентр

Вагітність у житті кожної жінки – це значна та, часто, несподівана подія.

Але навіть, якщо вагітність настала у вигляді "сюрпризу", обов 'язково потрібно підтвердити свої підозри або спростувати їх. І зробити це можна за допомогою миттєвого експрес-тесту на вагітність за лічені секунди.

Експрес-тест на вагітність – це дуже зручний, швидкий та недорогий пристрій, який визначає вагітність (якщо вона є) максимально точно.

Помилковий результат зведений до мінімуму та становить всього 1%.

Найбільш інформативними вважаються цифрові та планшетні тести (смужка розміщується на пластиковому пристрої з двома "віконцями"). Однак найбільш популярними залишаються тести-смужки, а отже ціна тесту на результат не впливає.

Якщо після проведення тесту залишаються сумніви, потрібно записатися на прийом до гінеколога.

Як працює тест на вагітність

Незважаючи на великий вибір тестів на вагітність, принцип дій у них один – визначити рівень ХГЛ (перший гормон вагітності) в сечі.

ХГЛ виділяється ворсинками ембріона з періоду прикріплення заплідненої яйцеклітини до стінки матки.

Може визначатися у сечі та крові вагітної жінки.

Порядок проведення тесту на вагітність

Тест на вагітність проводиться не раніше першого дня затримки місячних або приблизно через 2 тижні від передбачуваного дня зачаття. Поки зигота не прикріпиться до стінки матки, ХГЛ не виділяється, а значить раніше десяти днів вагітності, тест чи інші аналізи проводити недоцільно.

На початку проведення тесту потрібно добре вивчити інструкцію про його застосування. Хоча принцип роботи завжди ідентичний: одна частина тесту (паперова) занурюється в ємність з сечею, інша (з наявністю хімічного індикатора) визначає результат у вигляді червоних/синіх смужок, позначень "+ "/" -" або слів "yes "/" no". Оцінка результату проводиться через зазначений в інструкції час (від 1 до 5 хвилин).

Іноді в тестах зустрічаються міні-піпетки для дозованого розподілу сечі, якими дуже зручно користуватися.

А ось ставити тест саме під сечовий струмінь, не рекомендується, це приведе до помилкового результату.

Покладатися на результат одного тесту не можна, для повної впевненості через 1-3 дні потрібно провести повторний експрес-тест.

Якщо кожен раз визначається дві смужки - варто в обов'язковому порядку записатися на прийом до гінеколога.

Коли робити Тест на вагітність? Пологовий будинок Leleka | Блог | МедіацентрКоли потрібно робити тест на вагітність

Для того, щоб не плутатися в цифрах, датах і точно знати, коли доцільно робити тест на вагітність, потрібно вести календар, контролювати своє самопочуття та знати базовий процес того, як відбувається запліднення яйцеклітини.

У кожної жінки, з регулярним місячним циклом, яйцеклітина проходить через кілька фізіологічних стадій розвитку, одна з яких носить назву "овуляція".

Овуляція – це процес, де дозріла яйцеклітина виходить з яєчника в маточну трубу, для з'єднання зі сперматозоїдом. Якщо в трубі сперматозоїда немає, яйцеклітина гине і настає менструація.

Овуляція триває приблизно 2 дні. Весь цей час яйцеклітина активна.

Якщо під час овуляції, сперматозоїди перебували всередині статевих органів жінки і зачаття все ж відбулось, запліднена яйцеклітина (зигота) починає "рухатись" в порожнину матки, за допомогою війчастого епітелію та м'язів самої маточної труби.

Весь цей процес займає близько 1 тижня.

Запліднена яйцеклітина потрапляє у порожнину матки, прикріплюється, в крові підвищується ХГЛ, відбувається ділення клітин та подальший розвиток плоду.

Рівень ХГЛ (першого гормону вагітності) підвищується тільки після закріплення заплідненої яйцеклітини в порожнині матки.

Тому достовірний результат про наявність вагітності можна отримати тільки на сьомий-десятий день зачаття.

При цьому результат повинен бути підкріплений висновком лікаря.

Деякі експрес-тести можуть визначити наявність гормону вже на четвертий день, але все ж краще перевірятися через 1,5 тижні, як мінімум. Тоді рівень гормону стає досить високим, щоб з упевненістю визначити стан жінки.

Затримка місячних не завжди говорить про наявність вагітності, проте краще відразу зробити тест.

Коли тест на вагітність буває хибним?

Дві смужки на тесті, не завжди викликають захват у жінок, оскільки вагітність не для всіх жінок є заповітною мрією, для більшості – це справжня несподіванка.

Однак, якщо ви дійсно не плануєте дитину, а тест раптово став "смугастим" не поспішайте піддаватися паніці, оскільки помилковий результат тут не виключення.

Причини хибно-позитивної відповіді можуть бути різні, починаючи від технічної несправності тест-скринінгу, до визначення серйозних гінекологічних патологій.

Тому вагітність – не найстрашніший стан,який може визначити тест, тому ще раз робимо акцент на важливості гінекологічного огляду.

Акушери-гінекологи приватного пологового будинку "Лелека" наполегливо рекомендують не обмежуватися результатами експрес-тесту для встановлення вагітності.

        ·  Розвиток плоду обов'язково необхідно підтвердити/спростувати на прийомі у фахівця.

Оскільки сьогодні спостерігається тенденція зростання позаматкових вагітностей, які призводять до серйозних ускладнень та гінекологічних патологій у майбутньому.

У будь-якому випадку, позитивний результат тесту – це тільки перший крок на шляху визначення вагітності. Другий крок – візит до гінеколога, який повинен підтвердити/спростувати отриману інформацію. Оскільки бувають ситуації, коли експрес скринінг видає неправильно позитивну відповідь.

Основні причини помилково позитивного результату

Помилково позитивним вважається результат, який вказує на наявність вагітності, за її відсутності.

Причини:

1. Некоректне проведення експрес-тесту.

Невірне використання тесту – основна причина помилкової відповіді. Тому завжди потрібно читати інструкцію і виконувати зазначений алгоритм дій. Оцінка результату повинна проводитися строго у зазначений діапазон часу, від 3 до 10 хвилин. Через цей період на тесті може з'явитися слабка друга смужка (через випаровування сечі), а жінка сприймає результат за позитивний.

2. Брак.

Бракований тест – це дуже рідкісне явище, однак від подібної ситуації ніхто не застрахований. Знаючи про це, жінки купують кілька тестів від різних брендів і таким чином проблема нівелюється.

3. Післяпологовий період.

Тест на вагітність залишається позитивним всю вагітність та ще 3-4 тижні після пологів. Тому, якщо тест після недавнього народження дитини показує позитивну відповідь, а ви не плануєте дітей, хвилюватися не варто. Однак про відсутність вагітності, потрібно все-таки впевнитися у лікаря.

4. Викидень, аборт.

Після завмерлої вагітності, мимовільного або медикаментозного аборту, рівень ХГЛ не може відразу знизитися, для цього потрібен час, приблизно від 2 до 4 тижнів. Тому робити тест на вагітність у цей період просто немає сенсу, бо результат буде помилково позитивним.

Якщо сумніви залишаються, необхідно здати аналіз крові на рівень ХГЛ або провести контрольне УЗД черевної порожнини.

5. Підготовка до ЕКО. 

Деякі жінки настільки сильно мріють про вагітність, що роблять тести навіть тоді, коли це робити не потрібно. Як, наприклад, при підготовці до ЕКО.

У цей період проводиться стимуляція овуляції гормональними препаратами, які підвищують й рівень ХГЛ, хоча самої вагітності ще немає. Тому, зроблений тест на вагітність у цей період, може дезінформувати жінку.

6. Онкопатології.

Іноді позитивний тест на вагітність, за її відсутності, говорить про серйозні патологічні процеси, які підвищують рівень ХГЛ. Це пухлини яєчників, рак легенів, мозку, молочної залози або рак шлунка.

Щоб розвіяти всі сумніви та страхи, при позитивному результаті тесту на вагітність, потрібно відразу звернутися до гінеколога, щоб виключити позаматкову вагітність і онкопатології.

Основні причини помилково негативного тесту

Помилково негативним вважається результат, який вказує на відсутність вагітності, за її наявності.

Причини:

  1.    Зачаття відбулося до початку місячних, і рівень ХГЛ не встиг підвищитися до потрібної концентрації.
  2.    Є загроза викидня.
  3.    Жінка приймає сечогінні препарати.
  4.    Технічна несправність тесту.

Якщо тест на вагітність дав негативну відповідь, але у жінки присутні специфічні симптоми вагітності (ранкова нудота, запаморочення, часте сечовипускання, болі внизу живота та грудях), потрібно звернутися до лікаря.

Коли робити Тест на вагітність? Пологовий будинок Leleka | Блог | МедіацентрЩо робити, якщо є сумніви?

Бувають ситуації, коли жінка сумнівається у правильному проведенні тесту на вагітність. Наприклад, два різних тести показують різні результати, присутні кров'янисті виділення (схожі на місячні), скринінг дав позитивну відповідь, а специфічних симптомів вагітності немає.

Що робити в цьому випадку?

  1.        Не намагатися знайти причину самостійно, а записатися на прийом до гінеколога та підійти до вирішення проблеми комплексно.
  2.        Не позбуватися самостійно небажаної та непідтвердженої вагітності.
  3.        Знайти істинну причину, чому тест показав помилково позитивну відповідь за відсутності вагітності.

Зверніть увагу!

Провідні гінекологи приватного пологового будинку "Лелека" наполегливо рекомендують після проходження тесту з позитивною відповіддю, відразу звертатися до медичного закладу.

Навіть, якщо вагітність небажана, її обов'язково потрібно підтвердити або спростувати.

І ні в якому разі, покладаючись тільки на результат тесту, не варто вдаватися до кримінальних абортів, самостійно купувати "потрібні" таблетки в аптеці, використовувати народні методи для переривання вагітності.

Все це загрожує тяжкими наслідками і ускладненнями, аж до летального випадку.

Пологовий будинок "Лелека" – це сучасний лікувальний заклад, де вам завжди нададуть спеціалізовану висококваліфіковану акушерсько-гінекологічну та неонатологічну медичну допомогу на рівні світових стандартів.

Тільки своєчасна діагностика та компетентне лікування дозволять зберегти репродуктивне здоров'я жінки й інших варіантів, тут немає.

Автори

Лупіч Світлана Володимирівна

Заступник медичного директора з амбулаторно-консультативних відділень. Завідувач МЦ "Лелека" на Печерську. Лікар акушер-гінеколог вищої категорії
Досвід роботи - 23 роки

Дата публікації: 27 травня 2021 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Оплата частинами на оперативні втручання в...

Вигідна пропозиція до кінця місяця: оплата частинами на оперативні втручання в Медичному центрі «Лелека» 2 місяці/3 платежі без відсотків та переплат!...

Мега знижки від «Лелеки»❤️

Протягом місяця Медичний центр «Лелека» дарує багато знижок на різні медичні послуги, а саме: ✅ ВАГІТНІСТЬ ( будь-який пакет з ведення вагітності у...

Акція – експертна гастроскопія безкоштовно

Вас турбують скарги на ЖКТ? Вам призначили проведення ендоскопічного обстеження шлунку, стравоходу і ви обираєте, де пройти гастроскопію у Києві? Лише у січні в...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон