Як повернутися в форму після пологів?
Жінка, яка до вагітності мала нормальну вагу, набирає протягом періоду виношування дитини від 10 до 14 кг. Якщо раніше була зайва вага, оптимально за вагітність набрати трохи менше, ніж лікарі дозволяють жінкам без зайвої ваги. І, знову ж таки, в нормі після народження дитини бажано повернутися до початкової ваги, яка була до вагітності.
Багатьох жінок буквально переслідує страх залишитися з набраними за вагітність кілограмами назавжди. Але подивіться на тих, хто вже став мамою: чи повернулися вони до своїх улюблених джинсів через рік-два після народження дитини? Скоріше за все – так. І ви також повернетеся. Якщо будете з любов'ю та увагою ставитися до свого тіла і потреб свого організму, то це вдасться через 6-8 місяців, після появи малюка.
Тільки без паніки!
Зазвичай жінки в перші дні після народження дитини шоковані, розуміючи, що живіть не дуже зменшився. Перше бажання – запанікувати з цього приводу – потрібно зупинити здоровим міркуванням про те, що це тимчасово. Об'єм живота буде зменшуватися природнім шляхом, причому в перші тижні, навіть після природних пологів (не кажучи про кесарів розтин), не рекомендується виконувати будь-які фізичні навантаження. Вправи для зміцнення м'язів живота можна виконувати з 6-8 тижня після пологів, не раніше. До цього дозволяється практикувати асани з йоги, якщо ви з ними ознайомлені і займалися до вагітності.
- Запорука швидкого повернення до нормальної ваги - годування грудьми. Однак пам'ятайте: важливо в період годування харчуватися якісно і раціонально.
- Суворі дієти, які до вагітності, могли принести результати в боротьбі із зайвими кілограмами, після народження дитини і в період годування можуть нашкодити. У виборі продуктів спирайтеся на здоровий глузд.
- Виключіть з раціону все, що вважається шкідливим. Страви та солодощі промислового виробництва, сухарики та чіпси, магазинна випічка, салати з майонезом – від усього цього доведеться відмовитися заради якісного харчування малюка та для користі своєму тілу.
- Пийте достатньо води та чаю. Рідина потрібна матері, яка годує дитину, крім того, як відомо, достатня кількість рідини в організмі безпосередньо пов'язана зі станом шкіри та підтримкою нормальної ваги.
- Якщо є можливість відпочити, а ви думаєте, що краще прибрати чи щось приготувати – обирайте сон. Не має значення, скільки часу пройшло після народження дитини, сон у будь-якому випадку залишається хорошим профілактичним засобом проти зайвої ваги.
Фізичні навантаження
Не підганяйте себе і не вимагайте від свого тіла неможливого: об'єм живота зменшиться, м'язи підтягнуться, вага повернеться до норми, але все це відбудеться поступово. Коли з'являться сили, бажання та можливості, можна спробувати повернутися до вправ з йоги, зайнятися пілатесом. Якщо до вагітності ви займалися фітнесом, можете поступово повертатися до навантажень через два місяці після природніх пологів. Дуже корисні присідання та вправи на різні відділи м'язів живота. Будьте готові, що одразу легко даватися вони не будуть.
Більшість сучасних мам користуються спеціальними кремами проти стрій протягом вагітності, а також кремами, які розроблені для жінок, які народили. Ці засоби не допоможуть позбутися зайвої ваги, але допоможуть підтримувати шкіру зволоженою та еластичною, забезпечать її живлення.
Через кілька місяців після пологів – залежно від самопочуття та готовності родини підтримувати вас, організувавши вільний час – можна відвідувати сеанси масажу чи апаратних процедур.
Найважливіше в процесі відновлення після пологів – знати, що всі зміни, які відбулися в тілі протягом вагітності, через певний час зникнуть. Харчуйтеся здоровою їжею, більше усміхайтеся, любіть свою малечу і через лічені місяці одягнете улюблені джинси…