Профілактика захворювання завжди простіше і дешевше в лікуванні. Але більшість людей про це забувають до того моменту, коли відчюють негативні наслідки хвороби. Коли мова йде про жіноче здоров'я, то жінки, як правило, починають всерйоз турбуватися про своє здоров'я, коли не можуть завагітніти.
Які захворювання найчастіше стають перепоною для вагітності:
- інфекційні;
- ендокринні;
- онкологічні.
Інфекційні захворювання
Йдеться про хронічні інфекції, що передаються статевим шляхом - хламідіоз, гонорея, трихомоніаз, та інші. Вони можуть протікати у прихованій формі, і жінка може навіть не підозрювати, що є носієм інфекції, особливо якщо вона вже проходила курс лікування.
Тим часом, в організмі можуть проходити приховані запальні процеси, які можуть призвести навіть до безпліддя. Для жінки основний маркер проблем з репродуктивною системою є виділення. Якщо з'являються виділення з неприємним запахом, або навпаки, повністю зникають, потрібно звернутися до лікаря.
Профілактика інфекційних захворювань статевих органів – це бар'єрна контрацепція і регулярні візити до лікаря.
Ендокринні захворювання
Збій в гормональній системі організму може статися з різних причин. Це і перенесення «на ногах» грип або інша інфекція; це захворювання якогось з важливих органів; це неправильний режим харчування, постійні стреси, шкідливі звички, і так далі.
Ендокринні захворювання відрізняються тим, що їх складно локалізувати, при них може не бути болю та інших неприємних симптомів. Але при цьому стан організму погіршується, а нерідко і змінюється зовнішній вигляд жінки. А через дисбаланс гормонів починаються збої в роботі репродуктивної системи, нерівномірний місячний цикл або відсутність менструації. На цьому тлі дуже часто виникають складнощі з вагітністю.
Профілактика ендокринних захворювань – це загальний контроль стану здоров'я, зниження рівня стресу, регулярний оздоровчий спорт, відмова від алкоголю і куріння. Лікування ендокринних захворювань вимагає комплексного підходу і всебічного медичного обстеження. Тому, якщо вам призначили консультацію ендокринолога – не затягуйте з візитом. Небезпека ендокринних захворювань в тому, що навіть після лікування вагітність може так і не настати.
Онкологічні захворювання
Оскільки досі точно невідомо, з яких причин в організмі з'являються злоякісні новоутворення, спеціальних заходів профілактики теж не існує. Стандартні рекомендації – не перепрацьовувати, не переохолоджуватися, уникати місць з поганою екологічною обстановкою, і регулярно відвідувати гінеколога.
Профілактика захворювань грудей
Найсерйозніше захворювання молочних залоз – злоякісні новоутворення. Відсоток захворюваності досить високий, так що шанс захворіти на рак молочної залози у кожної жінки досить високий.
Хороша новина в тому, що на ранніх стадіях це захворювання можна вилікувати. Але для того, щоб не запізнитися з початком лікування, потрібно не пропустити початок захворювання.
Для цього кожній жінці варто регулярно оглядати груди. Після візуального огляду потрібно по черзі взяти кожну з молочних залоз руками і пальпувати, тобто прищепити пальцями, злегка придавлюючи. Будь-яке намацати ущільнення – привід для негайного візиту до лікаря. Навіть якщо виявиться, що це мастопатія або набрякла груди перед менструацією, зайва обережність в цьому питанні не завадить.