ua
Личный кабинет
Як протікає вагітність двійнею | пологовий будинок «Лелека»
ua
Як протікає вагітність двійнею | пологовий будинок «Лелека»

Як протікає вагітність двійнею

Як протікає вагітність двійнею | пологовий будинок «Лелека»

Перш ніж описувати перебіг багатоплідної вагітності, треба відзначити, що вагітність має індивідуальні особливості у кожної жінки. Універсальних рекомендацій, які підійшли б абсолютно всім вагітним і з одним плодом, і з декількома, не існує. Тому в даній статті ми постаралися описати загальні моменти, які зустрічаються найчастіше, і на які слід звернути увагу майбутньої матері.

Як визначити вагітність двійнятами

Завдяки сучасним методам діагностики, багатоплідна вагітність визначається ще на ранніх термінах. По-перше, лікар може діагностувати двійню при звичайному огляді – звернувши увагу на швидке збільшення розміру матки або почувши подвійне серцебиття. Досвідчений фахівець може діагностувати двійню вже після 4 тижнів вагітності. По-друге, двійня діагностується при УЗД-огляді. Зазвичай це відбувається після 12 тижнів. До цього майбутня мати може тільки припускати, що носить двійню – наприклад, спираючись на сімейну історію і часті випадки народження близнюків в сім'ї. Аналізи крові поки що не є достовірним способом визначити двійню.

Всі етапи розвитку плоду при багатоплідній вагітності настають в ті ж терміни, що і при одному плоді. Тому майбутня мати може орієнтуватися на звичайний календар для вагітних. Є два головні ризики, які жінка повинна враховувати: це навантаження на організм матері і підвищена ймовірність ускладнень.

Велике навантаження на організм матері

В організмі жінки розвиваються відразу два плоди. Вони вимагають більше кисню, більше поживних речовин, їх життєдіяльність призводить до підвищеного навантаження на систему виділення. Будь-яка інфекція або патологія відразу формує ризик відразу для трьох: для матері і для другого плода.

Тому при багатоплідній вагітності жінці особливо важливо багато гуляти на свіжому повітрі, правильно і регулярно харчуватися, стежити за гігієною тіла, і консультуватися з лікарем при перших тривожних ознаках.

Підвищена ймовірність ускладнень

На жаль, але не всі жінки можуть нормально виносити двох дітей. Приблизно у п'ятій частині відбувається інволюція другого плодового яйця: ще в першому триместрі воно завмирає і зменшується в розмірах, при цьому другий плід продовжує розвиватися.

Якщо обидва плода розвиваються рівномірно, на цьому складності не закінчуються. Через нестачу заліза в організмі матері може розвинутися анемія, або недокрів'я. Тому при багатоплідній вагітності нерідко призначають препарати заліза.

Через велику вагу живота на пізніх термінах може сформуватися передлежання плаценти або плода. Плацента перекриває вихід з матки, або ж положення плодів робить природні пологи неможливими. У цих випадках вдаються до кесаревого розтину.

Передчасне старіння плаценти і передчасні пологи – через те, що плаценті доводиться забезпечувати киснем і живильними речовинами відразу два плоди, вона швидко зношується і старіє. Через це, а також через низку подібних причин, можуть початися передчасні пологи. Щоб знизити ризик передчасних пологів, вагітній можуть призначити препарати, що розслаблюють м'язи.

Чи обов'язковий кесарів розтин при вагітності двійнятами

Ні. Показання до кесарева розтину формуються після обстеження і враховують безліч факторів:

  • чи перші пологи у жінки;
  • яка форма тазу;
  • який стан плодів, чи немає передлежання;
  • який стан здоров'я матері;
  • як протікала вагітність;

Якщо на всі ці запитання отримані задовільні відповіді, можуть бути рекомендовані пологи природним шляхом. Однак породілля перебуває під пильним наглядом, і в разі появи нових ризиків може бути відправлена ​​на екстрений кесарів розтин.

 
Авторы

Тахтаулова Зоряна Іванівна

Лікар акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії
Досвід роботи - 27 років

Дата публікації: 21 січня 2020 року
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
Будемо раді знайомству 💚
Вернуться к регистрации
Як протікає вагітність двійнею | пологовий будинок «Лелека»
Дякуємо Вам за реєстрацію!
Очікуйте посилання на ОНЛАЙН-захід на e-mail та в смс за 1 годину до старту.
Гостям в ОФЛАЙН-форматі за день до заходу зателефонує координатор, для уточнення деталей.
Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Наші новини

всі новини

Медичний центр для жінок та дітей...

У Львові почав свою роботу Медичний центр для жінок та дітей «Лелека-UP» який об’єднав у собі жіночу консультацію та дитячу поліклініку....

Ведення пологів відновлено

Шановні пацієнти! Працює тимчасове пологове відділення на базі державного пологового будинку №5 у Києві за адресою проспект Валерія Лобановського, 2, у...

Жіноча консультація «Лелека» на Печерську...

Шановні пацієнти, раді повідомити, що 28 березня відновила роботу Жіноча консультація «Лелека» на Печерську.   Попри всі перешкоди на нашому...

  • Як протікає вагітність двійнею | пологовий будинок «Лелека»
  • Як протікає вагітність двійнею | пологовий будинок «Лелека»

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон