ua
Особистий кабінет
Записатися
Жіноча консультація: на шляху до щастя | Блог | Медіацентр
ua
Жіноча консультація: на шляху до щастя | Блог | Медіацентр
Жіноча консультація: на шляху до щастя | Блог | Медіацентр
Запис на прийом
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами у найближчий час

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Жіноча консультація: на шляху до щастя

В рамках Дня відкритих дверей в жіночій консультації «Лелека» на Печерську відбулася зустріч «Планування вагітності». Це новий формат спілкування з фахівцями: лікарі говорили на важливу тему просто і доступно, а гості могли задавати питання відразу цілій команді професіоналів.

 Жіноча консультація: на шляху до щастя | Блог | Медіацентр

Світлана Лупіч,

Завідуюча жіночою консультацією «Лелека» на Печерську, акушер-гінеколог

Що потрібно змінити в способі життя, плануючи вагітність? Починаємо правильно харчуватися  5-6 разів на день, але, якщо не потрібно скидати вагу, а цикл у майбутньої мами нормальний, то не змінюємо раціон радикально. Намагаємося більше спати, вирішуємо проблеми з зубами, щоб не виникало питань з використанням наркозу під час вагітності.

Якщо курите, добре б від цього відмовитися хоча б за три місяці до передбачуваного зачаття. Коли курять обоє майбутніх батьків, краще кидати синхронно, так навіть легше. Пиво і міцні напої виключаємо, але можна зрідка випити келих хорошого червоного вина - два-три рази за три місяці.

Бажано обмежити вживання кави і чаю - не бiльше 300 мг кофеїну на добу, це означає, що 100-150 мл заварної кави можна собі дозволити. Лазні та сауни відвідувати можна, обмеження потрібні хіба що тим, хто париться кожен день, їм варто це робити рідше.

А ось спортзал кидати не рекомендується. І в період підготовки до зачаття, і на тлі вагітності, якщо немає протипоказань, потрібно продовжувати вести активний спосіб життя. Під час очікування малюка забороняються хіба що стрибки і вправи для м'язів преса.

Як потрібно готуватися майбутнім татам?

Сходити до уролога, здати мазок, може бути, зробити спермограмму, якщо будуть показання. Іноді терапевти рекомендують зробити аналіз крові і сечі, щоб виявити наявні хронічні захворювання.

Як швидко може настати вагітність після скасування оральних контрацептивів?

Чаще всего – через цикл, но не надо паниковать, если придется подождать дольше. Все считают, что беременность наступит сразу после незащищенного полового акта. Но в медицинской практике принято считать нормальным, если при частоте половых актов два раза в неделю беременность наступает в течение двух лет. По статистике, 60% супружеских пар может зачать ребенка в течение 6 месяцев, 80% – в течение года, 90% – в течение двух лет.

Жіноча консультація: на шляху до щастя | Блог | Медіацентр

 

Анастасія Пилипенко

Терапевт пологового будинку «Лелека»

Які фахівці допомагають в плануванні вагітності?

Первинний прийом - це командна робота акушера-гінеколога і терапевта. Ми з'ясовуємо стан здоров'я майбутніх батьків, детально розпитуємо про хронічні захворювання, спробах завагітніти, і призначаємо додаткові обстеження. Адже багато недуг протікають безсимптомно, людина може не знати про підвищений артеріальний тиск, патології щитовидної залози, діабеті і так далі. Складається загальна картина, ми оцінюємо фактори ризику і проводимо профілактичні заходи, щоб їх знизити. Якщо виявлені хронічні захворювання, їх потрібно пролікувати у профільних фахівців.

Чи потрібно приймати вітаміни?

Застосування полівітамінних комплексів - дискусійне питання. Доведено, що однозначно необхідні фолієва кислота і йод, а в комплексні препарати входить дуже багато мікроелементів, і взаємодія деяких з них викликає побічні ефекти. Так, вітамін Е в поєднанні з вітаміном С може викликати болі в животі у вагітних. На сьогоднішній день ВООЗ рекомендує додаткові обстеження при призначенні вітамінів. Чи потрібен вам кальцій, вітаміни D, Е, С, повинен визначити лікар після аналізу крові: якщо виявлено дефіцит, тільки тоді робиться призначення. Харчові добавки - БАДи - при збалансованому харчуванні приймати не варто.

Які щеплення необхідно зробити?

Ми обов'язково перевіряємо наявність антитіл до краснухи і кору. Якщо вони не виявлені, на етапі планування вагітності рекомендуємо вакцинуватися. Це потрібно зробити за 3-6 місяців до передбачуваного зачаття. Необхідна також вакцинація проти вірусу гепатиту В, він може протікати в хронічній і мало симптомній формі. Від дифтерії, правця, поліомієліту в основному всіх прищеплюють в дитинстві, але мало хто проходить ревакцинацію кожні 10 років, ми це враховуємо, з'ясовуємо на прийомі. Варто також зробити щеплення від грипу - майбутні мами в групі ризику, тому що при вагітності фізіологічний імунітет знижується.

Жіноча консультація: на шляху до щастя | Блог | Медіацентр

 

Наталія Мирошніченко

Психолог пологового будинку «Лелека»

Як морально підготуватися до вагітності?

Потрібно усвідомити, що вагітність - це зміни. Запитайте себе, наскільки ви готові взяти відповідальність ще за одну людину, проговоріть з чоловіком свої очікування, порівняйте ваші бачення вагітності. Пам'ятайте, що сім'я складається не з двох, а як мінімум з шести чоловік - це молода пара і їхні тата й мами, а іноді і бабусі з дідусями. Виховання в сім'ях могло бути різним, тому вам потрібно знайти адекватну модель батьківства, яка влаштує вас з чоловіком. Дуже важливо розуміти, для чого вам дитина - щоб подарувати мамі онуків, або вас квапить біологічний годинник, або знайомі всі питають, коли ж ... Якщо ви виношуєте малюка не для себе, то не отримаєте задоволення, яке приносить бажана вагітність, до якої ви емоційно готові.

Які психологічні техніки можна застосовувати?

Варто переглянути всі сфери свого життя за допомогою досить відомої діагностичної техніки «колесо життя». Оцініть, наскільки ви задоволені кожною складовою: здоров'ям, стосунками, кар'єрою, самореалізацією, фінансовим станом і так далі. Якщо в сім'ї є конфлікти, потрібно вирішити їх по-дорослому, щоб вагітність не затьмарювали з'ясування відносин з родичами і знайомими. Дитина вимагає витрат - зробіть заощадження, вони дадуть внутрішній спокій. Закрийте питання з житлом, щоб потім з токсикозом не переживати ремонт або переїзд. Збагачуйте себе знаннями. Візьміть за правило 30 хвилин в день присвячувати книгам про виховання дітей. Це буде потроху формувати вашу батьківську компетентність і стане ще одною запорукою внутрішнього спокою. Адже від того, наскільки добре мама почуває себе під час вагітності, залежить майбутнє малюка, його довіра до світу. Якщо жінка турбується, у неї підвищується рівень гормонів стресу, плацента їх пропускає, і дитина хвилюється разом з мамою. Знайдіть собі гарного психолога, навчіться саморегуляції, створіть гармонію в душі, і отримуйте задоволення від вагітності.

Автори

Лупіч Світлана Володимирівна

Заступник медичного директора з амбулаторно-консультативних відділень. Завідувач МЦ "Лелека" на Печерську. Лікар акушер-гінеколог вищої категорії
Досвід роботи - 22 роки

Дата публікації: 15 серпня 2018 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Нові надходження вакцин в МЦ «Лелека»

Ми раді повідомити про появу в МЦ «Лелека» довгоочікуваних вакцин: Вакцина «Бексеро» – для профілактики менінгококової інфекції...

Фіксація ціни на ведення пологів

З 1 жовтня 2024 року в МЦ "Лелека" відбудеться підвищення цін на медичні послуги з усіх напрямків. Щоб не хвилюватися про підвищення цін до самих пологів ...

Мега знижки від «Лелеки»❤️

Протягом місяця Медичний центр «Лелека» дарує багато знижок на різні медичні послуги, а саме: ✅ ВАГІТНІСТЬ ( будь-який пакет з ведення вагітності у...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон