ua
Личный кабинет
Печія при вагітності | Блог | Медіацентр
ua
Печія при вагітності | Блог | Медіацентр

Печія при вагітності

Печія при вагітності | Блог | Медіацентр

Печія у вагітних жінок - досить поширене явище. Навіть якщо до цього жінка ніколи не стикалася з цим явищем, в період вагітності вона може регулярно відчувати печіння в стравоході, позиви до блювоти, кисло-гіркий смак у роті. Це не небезпечно для життя і здоров'я матері і дитини, але неприємно. Крім того, печія може стати передвісником більш серйозних захворювань травної системи. Травні соки, потрапляючи зі шлунка в стравохід, дратують і травмують стінки, створюючи ризик розвитку виразкової хвороби стравоходу і онкологічних захворювань.

Причини виникнення

Є дві основні причини виникнення печії вагітних, зміни в гормональному фоні і внутрішньоутробний тиск.

В організмі вагітної жінки зростає вміст гормону прогестерону. Під дією цього натурального стероїду стінка матки отримує можливість імплантувати запліднену яйцеклітину. Але цей же гормон злегка розслабляє сфінктер, який перекриває вхід в стравохід. Через це травний сік просочується зі шлунка вгору по травному тракту. Така печія виникає тільки в першому триместрі і швидко проходить самостійно.

У другій половині вагітності печія зазвичай пов'язана з посиленням внутрішньоутробного тиску. Зростаючий плід притискає шлунок і викликає підйом шлункових соків по стравоходу. Від цих симптомів позбутися складніше. Звичайно, вони природним чином пройдуть після пологів, але до цього моменту напади можуть бути досить неприємними.

Для того, щоб зробити їх більш рідкісними і менш болісними, можна прийняти наступні заходи:

  • Виключити з меню продукти, що викликають печію. Як правило, це соління і копченості, смажена і жирна їжа, які при вагітності протипоказані.
  • Перейти на дробове харчування: їсти частіше, але менше. Після ситної їжі обсяг шлунок різко збільшується, зростає і внутрішньоутробний тиск. Якщо порція менше, цього не відбувається.
  • Дробове харчування також не допустить виникнення печії, яка може бути на голодний шлунок, коли під вагою живота травні соки розтікаються по його стінках.
  • Рекомендується також відмовитися від кави, алкоголю, куріння та інших шкідливих звичок. Вони можуть негативно позначитися на здоров'ї плоду, і вони ж провокують негативні наслідки.
  • Після їжі не рекомендується лежати, особливо на спині. У цьому положенні плід притискає повний шлунок. Краще відпочити в положенні напівсидячи, опираючись на подушку.
  • Не варто носити тісний одяг. Він також підвищує внутрішньоутробний тиск.

Для майбутніх мам, які продовжують займатися спортом під час вагітності, буде розумним переглянути звичний комплекс вправ, і виключити ті, при яких живіт стискається: присідання, нахили вперед.

З народних засобів вагітним рекомендують приймати насіння льону. Якщо додавати їх в салат, вони будуть гармонійно поєднуватися з овочами і запобігати нападу печії. Можна також заварювати кисіль з лляного насіння: подрібнити 50 грам насіння в кавомолці і залити 100 мл окропу. Коктейль не дуже приємний на смак, але ефективний.

Також можна приймати в їжу насіння, горіхи і молоко. Але ці продукти можуть як зняти печію, так і спровокувати її посилення, так що вживати ці продукти потрібно уважно.

При особливо хворобливих або неприємних нападах печії можна приймати препарати-антациди. Вони знижують кислотність шлунка, прибирають неприємні симптоми. Деякі з них мають в складі добавки з легким знеболюючим і охолоджуючим ефектом. Але надмірно захоплюватися ними теж не варто.

Також, не можна приймати розчин харчової соди. Так, на час сода нейтралізує шлункову кислоту, але потім неприємні відчуття відновлюються. А сода може спровокувати набряклість. В останньому триместрі вагітності багато жінок і без того страждають від набряків і опухлих ніг, погіршувати ситуацію содою не варто.

Варто зазначити, що ці зміни відбуваються у всіх вагітних, але печія з'являється не у кожної жінки. Якщо вагітна жінка не скаржиться на подібні симптоми, це не привід для занепокоєння. 

Автори

Пилипенко Анастасія Володимирівна

Лікар-терапевт
Досвід роботи - 11 років

Дата публікації: 17 квітня 2019 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Online-зустріч «Як підготуватися до...

Народження дитини одне з найголовніших рішень в житті майбутніх батьків, тому і підійти до нього необхідно зважено. Ви спитаєте, навіщо необхідна підготовка?...

Фіксуйте ціни

З 1 квітня 2024 року в МЦ "Лелека" відбудеться підвищення цін на всі послуги: пологи, ведення вагітності, педіатричні пакети, хірургічні операції, тощо....

Перший весняний бранч «Стрес та...

Запрошуємо вас на весняний бранч на тему «Стрес та переїдання: секрети здорового харчування від дієтолога та психолога». Кому буде цікавим захід?...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон