ua
Личный кабинет
Історія з життя маленького пацієнта | Блог | Медіацентр | Лелека
ua
Історія з життя маленького пацієнта | Блог | Медіацентр | Лелека

Історія з життя маленького пацієнта

Найбільшою цінністю пологового будинку "Лелека" є новонароджені діти. Вони для нас справжні персони VIP.

У відділенні неонатології та інтенсивної терапії новонароджених працює справжня команда досвідчених висококваліфікованих лікарів та медичних сестер, які надають медичну допомогу всім новонародженим, з різними патологіями, а також передчасно народженим діткам. Пліч-о-пліч з сучасною потужною медициною стоїть щоденна турбота за малюками, увага та тепло. Бажаємо поділитись з вами одним з клінічних випадків з життя новонародженого в рамках рубрики «Історії з професійного життя «Лелеки»

Історія з життя маленького пацієнта ... 

Дитина матері У. народилась від шостої вагітності, термін гестації 34 тижні. Під час вагітності існував високий ризик реалізації гемолітичної хвороби новонароджених внаслідок Rh-ізоімунізації за наявності з 24 тижнів вагітності титру антитіл 1:16 (перед пологами титр становив 1:2048). Така патологія можлива через несумісність резус-позитивної крові матері та резус-негативної крові плоду. З анамнезу відомо, що попередні вагітності мали факт народження дітей з ознаками гемолітичної хвороби новонароджених.

Лабораторні дані вказували на несприятливий прогноз для пролонгації цієї вагітності та подальшого розвитку плода. В терміні 32-33 тижні було проведено профілактику респіраторного дистрес-синдрому новонародженого.

В терміні вагітності 34 тижні почались передчасні пологи. Народився хлопчик вагою 1800 грамів з оцінкою за шкалою Апгар 7/8 балів. Стан дитини після народження був важкий за рахунок респіраторних розладів, синдрому пригнічення на фоні морфофункціональної незрілості. В пологовому залі протягом перших 20 хвилин життя було проведено стабілізацію стану недоношеної дитини методом назального СРАР апаратом NeoPUFF, після чого дитину було транспортовано у транспортному інкубаторі з моніторингом життєвих функцій до блоку інтенсивної терапії для подальшого спостереження та лікування.

У дитини клініко-лабораторно діагностовано гемолітичну хворобу новонароджених жовтяничної форми (внаслідок Rh-ізоімунізації) середньої важкості. З моменту народження за лабораторними даними було виявлено наявність гіпербілірубінемії (підвищення рівня білірубіну в крові) за рахунок непрямої фракції (пуповинний білірубін становив 101,2 мкмоль/л, в динаміці протягом перших 6 годин життя погодинний приріст становив 3,8 мкмоль/год), що потребувало проведення інтенсивної терапії. З народження проводились інфузійна терапія, інтенсивна фототерапія двома лампами, введення імуноглобуліну №3.

На фоні проведеної терапії темпи приросту білірубіну знизились, показань до операції замінного переливання крові (ОЗПК) не було. Загальний стан оцінювався як середньої важкості з позитивною динамікою. З 6-ї доби відмінено фототерапію, на 7-му добу завершено курс антибактеріальної терапії, відмінено інфузійну терапію. Досягнуто достатнього обсягу ентерального годування та позитивної динаміки маси тіла.

На 9-ту добу життя в задовільному стані дитину було переведено на сумісне перебування з матір’ю. Отримано позитивну клініко-лабораторну динаміку. В неврологічному статусі дані – згідно з терміном гестації. З боку шлунково-кишкового тракту в динаміці без порушень. Дитина знаходилась на грудному вигодовуванні. За даними інструментальних методів дослідження (нейросонографії, ехокардіографії та ультразвукового дослідження органів черевної порожнини) патології не виявлено.

У віці 16 діб дитину було виписано додому в задовільному стані.

У грудні 2018 року дитині виповниться один рік, її розвиток та стан здоров’я задовільний.

Для довідки:

Гемолітична хвороба новонароджених (ГХН) – захворювання, що обумовлене імунологічним конфліктом внаслідок несумісності крові матері та дитини за еритроцитарними антигенами.

Ця хвороба залишається однією з найбільш частих причин жовтяниці та анемії у новонароджених. Частота ГХН становить від 3% до 6%. Летальність від цього захворювання на сьогодні сягає 2,5%.

Причиною розвитку ГХН є резус-негативна мати та резус-позитивний плід.

До факторів, що сприяють розвитку ГБН, можна віднести: аборти, викидні, наступні вагітності та пологи Rh-позитивним плодом (ризик зростає на 8-10%), гемотрансфузії, прояви ГХН у попередніх дітей. Імовірність розвитку конфлікту за Rh-системою становить до 85%. 

Весь колектив відділення неонатології та інтенсивної терапії новонароджених пологового будинку «Лелека» щиро радий успішному результату командної праці медичних працівників та батьків.

_________________________________________

Відділення неонатології та інтенсивної терапії новонароджених

Авторы

Павлюченко Вікторія Віталіївна

Лікар – неонатолог
Досвід роботи - 15 років

Дата публікації: 21 вересня 2018 року
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
Будемо раді знайомству 💚
Вернуться к регистрации
Історія з життя маленького пацієнта | Блог | Медіацентр | Лелека
Дякуємо Вам за реєстрацію!
Очікуйте посилання на ОНЛАЙН-захід на e-mail та в смс за 1 годину до старту.
Гостям в ОФЛАЙН-форматі за день до заходу зателефонує координатор, для уточнення деталей.
Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Наші новини

всі новини

Медичний центр для жінок та дітей...

У Львові почав свою роботу Медичний центр для жінок та дітей «Лелека-UP» який об’єднав у собі жіночу консультацію та дитячу поліклініку....

Ведення пологів відновлено

Шановні пацієнти! Працює тимчасове пологове відділення на базі державного пологового будинку №5 у Києві за адресою проспект Валерія Лобановського, 2, у...

Жіноча консультація «Лелека» на Печерську...

Шановні пацієнти, раді повідомити, що 28 березня відновила роботу Жіноча консультація «Лелека» на Печерську.   Попри всі перешкоди на нашому...

  • Історія з життя маленького пацієнта | Блог | Медіацентр | Лелека
  • Історія з життя маленького пацієнта | Блог | Медіацентр | Лелека

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон