ua
Особистий кабінет
Записатися
Історія з життя маленького пацієнта | Блог | Медіацентр
ua
Історія з життя маленького пацієнта | Блог | Медіацентр
Історія з життя маленького пацієнта | Блог | Медіацентр
Запис на прийом
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами у найближчий час

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Історія з життя маленького пацієнта

Найбільшою цінністю пологового будинку "Лелека" є новонароджені діти. Вони для нас справжні персони VIP.

У відділенні неонатології та інтенсивної терапії новонароджених працює справжня команда досвідчених висококваліфікованих лікарів та медичних сестер, які надають медичну допомогу всім новонародженим, з різними патологіями, а також передчасно народженим діткам. Пліч-о-пліч з сучасною потужною медициною стоїть щоденна турбота за малюками, увага та тепло. Бажаємо поділитись з вами одним з клінічних випадків з життя новонародженого в рамках рубрики «Історії з професійного життя «Лелеки»

Історія з життя маленького пацієнта ... 

Дитина матері У. народилась від шостої вагітності, термін гестації 34 тижні. Під час вагітності існував високий ризик реалізації гемолітичної хвороби новонароджених внаслідок Rh-ізоімунізації за наявності з 24 тижнів вагітності титру антитіл 1:16 (перед пологами титр становив 1:2048). Така патологія можлива через несумісність резус-позитивної крові матері та резус-негативної крові плоду. З анамнезу відомо, що попередні вагітності мали факт народження дітей з ознаками гемолітичної хвороби новонароджених.

Лабораторні дані вказували на несприятливий прогноз для пролонгації цієї вагітності та подальшого розвитку плода. В терміні 32-33 тижні було проведено профілактику респіраторного дистрес-синдрому новонародженого.

В терміні вагітності 34 тижні почались передчасні пологи. Народився хлопчик вагою 1800 грамів з оцінкою за шкалою Апгар 7/8 балів. Стан дитини після народження був важкий за рахунок респіраторних розладів, синдрому пригнічення на фоні морфофункціональної незрілості. В пологовому залі протягом перших 20 хвилин життя було проведено стабілізацію стану недоношеної дитини методом назального СРАР апаратом NeoPUFF, після чого дитину було транспортовано у транспортному інкубаторі з моніторингом життєвих функцій до блоку інтенсивної терапії для подальшого спостереження та лікування.

У дитини клініко-лабораторно діагностовано гемолітичну хворобу новонароджених жовтяничної форми (внаслідок Rh-ізоімунізації) середньої важкості. З моменту народження за лабораторними даними було виявлено наявність гіпербілірубінемії (підвищення рівня білірубіну в крові) за рахунок непрямої фракції (пуповинний білірубін становив 101,2 мкмоль/л, в динаміці протягом перших 6 годин життя погодинний приріст становив 3,8 мкмоль/год), що потребувало проведення інтенсивної терапії. З народження проводились інфузійна терапія, інтенсивна фототерапія двома лампами, введення імуноглобуліну №3.

На фоні проведеної терапії темпи приросту білірубіну знизились, показань до операції замінного переливання крові (ОЗПК) не було. Загальний стан оцінювався як середньої важкості з позитивною динамікою. З 6-ї доби відмінено фототерапію, на 7-му добу завершено курс антибактеріальної терапії, відмінено інфузійну терапію. Досягнуто достатнього обсягу ентерального годування та позитивної динаміки маси тіла.

На 9-ту добу життя в задовільному стані дитину було переведено на сумісне перебування з матір’ю. Отримано позитивну клініко-лабораторну динаміку. В неврологічному статусі дані – згідно з терміном гестації. З боку шлунково-кишкового тракту в динаміці без порушень. Дитина знаходилась на грудному вигодовуванні. За даними інструментальних методів дослідження (нейросонографії, ехокардіографії та ультразвукового дослідження органів черевної порожнини) патології не виявлено.

У віці 16 діб дитину було виписано додому в задовільному стані.

У грудні 2018 року дитині виповниться один рік, її розвиток та стан здоров’я задовільний.

Для довідки:

Гемолітична хвороба новонароджених (ГХН) – захворювання, що обумовлене імунологічним конфліктом внаслідок несумісності крові матері та дитини за еритроцитарними антигенами.

Ця хвороба залишається однією з найбільш частих причин жовтяниці та анемії у новонароджених. Частота ГХН становить від 3% до 6%. Летальність від цього захворювання на сьогодні сягає 2,5%.

Причиною розвитку ГХН є резус-негативна мати та резус-позитивний плід.

До факторів, що сприяють розвитку ГБН, можна віднести: аборти, викидні, наступні вагітності та пологи Rh-позитивним плодом (ризик зростає на 8-10%), гемотрансфузії, прояви ГХН у попередніх дітей. Імовірність розвитку конфлікту за Rh-системою становить до 85%. 

Весь колектив відділення неонатології та інтенсивної терапії новонароджених пологового будинку «Лелека» щиро радий успішному результату командної праці медичних працівників та батьків.

_________________________________________

Відділення неонатології та інтенсивної терапії новонароджених

Автори

Павлюченко Вікторія Віталіївна

Лікар – неонатолог
Досвід роботи - 17 років

Дата публікації: 21 вересня 2018 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Вакцинація від грипу для дорослих та дітей

Починаючи з середини осені підвищується кількість захворювань на грип. Грип – це не лише нежить, кашель, висока температура. На жаль, багато людей можуть...

Нові надходження вакцин в МЦ «Лелека»

Ми раді повідомити про появу в МЦ «Лелека» довгоочікуваних вакцин: Вакцина «Бексеро» – для профілактики менінгококової інфекції...

Фіксація ціни на ведення пологів

З 1 жовтня 2024 року в МЦ "Лелека" відбудеться підвищення цін на медичні послуги з усіх напрямків. Щоб не хвилюватися про підвищення цін до самих пологів ...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон