ua
Личный кабинет
Історія з життя маленького пацієнта | Блог | Медіацентр | Лелека
ua
Історія з життя маленького пацієнта | Блог | Медіацентр | Лелека

Історія з життя маленького пацієнта

Найбільшою цінністю пологового будинку "Лелека" є новонароджені діти. Вони для нас справжні персони VIP.

У відділенні неонатології та інтенсивної терапії новонароджених працює справжня команда досвідчених висококваліфікованих лікарів та медичних сестер, які надають медичну допомогу всім новонародженим, з різними патологіями, а також передчасно народженим діткам. Пліч-о-пліч з сучасною потужною медициною стоїть щоденна турбота за малюками, увага та тепло. Бажаємо поділитись з вами одним з клінічних випадків з життя новонародженого в рамках рубрики «Історії з професійного життя «Лелеки»

Історія з життя маленького пацієнта ... 

Дитина матері У. народилась від шостої вагітності, термін гестації 34 тижні. Під час вагітності існував високий ризик реалізації гемолітичної хвороби новонароджених внаслідок Rh-ізоімунізації за наявності з 24 тижнів вагітності титру антитіл 1:16 (перед пологами титр становив 1:2048). Така патологія можлива через несумісність резус-позитивної крові матері та резус-негативної крові плоду. З анамнезу відомо, що попередні вагітності мали факт народження дітей з ознаками гемолітичної хвороби новонароджених.

Лабораторні дані вказували на несприятливий прогноз для пролонгації цієї вагітності та подальшого розвитку плода. В терміні 32-33 тижні було проведено профілактику респіраторного дистрес-синдрому новонародженого.

В терміні вагітності 34 тижні почались передчасні пологи. Народився хлопчик вагою 1800 грамів з оцінкою за шкалою Апгар 7/8 балів. Стан дитини після народження був важкий за рахунок респіраторних розладів, синдрому пригнічення на фоні морфофункціональної незрілості. В пологовому залі протягом перших 20 хвилин життя було проведено стабілізацію стану недоношеної дитини методом назального СРАР апаратом NeoPUFF, після чого дитину було транспортовано у транспортному інкубаторі з моніторингом життєвих функцій до блоку інтенсивної терапії для подальшого спостереження та лікування.

У дитини клініко-лабораторно діагностовано гемолітичну хворобу новонароджених жовтяничної форми (внаслідок Rh-ізоімунізації) середньої важкості. З моменту народження за лабораторними даними було виявлено наявність гіпербілірубінемії (підвищення рівня білірубіну в крові) за рахунок непрямої фракції (пуповинний білірубін становив 101,2 мкмоль/л, в динаміці протягом перших 6 годин життя погодинний приріст становив 3,8 мкмоль/год), що потребувало проведення інтенсивної терапії. З народження проводились інфузійна терапія, інтенсивна фототерапія двома лампами, введення імуноглобуліну №3.

На фоні проведеної терапії темпи приросту білірубіну знизились, показань до операції замінного переливання крові (ОЗПК) не було. Загальний стан оцінювався як середньої важкості з позитивною динамікою. З 6-ї доби відмінено фототерапію, на 7-му добу завершено курс антибактеріальної терапії, відмінено інфузійну терапію. Досягнуто достатнього обсягу ентерального годування та позитивної динаміки маси тіла.

На 9-ту добу життя в задовільному стані дитину було переведено на сумісне перебування з матір’ю. Отримано позитивну клініко-лабораторну динаміку. В неврологічному статусі дані – згідно з терміном гестації. З боку шлунково-кишкового тракту в динаміці без порушень. Дитина знаходилась на грудному вигодовуванні. За даними інструментальних методів дослідження (нейросонографії, ехокардіографії та ультразвукового дослідження органів черевної порожнини) патології не виявлено.

У віці 16 діб дитину було виписано додому в задовільному стані.

У грудні 2018 року дитині виповниться один рік, її розвиток та стан здоров’я задовільний.

Для довідки:

Гемолітична хвороба новонароджених (ГХН) – захворювання, що обумовлене імунологічним конфліктом внаслідок несумісності крові матері та дитини за еритроцитарними антигенами.

Ця хвороба залишається однією з найбільш частих причин жовтяниці та анемії у новонароджених. Частота ГХН становить від 3% до 6%. Летальність від цього захворювання на сьогодні сягає 2,5%.

Причиною розвитку ГХН є резус-негативна мати та резус-позитивний плід.

До факторів, що сприяють розвитку ГБН, можна віднести: аборти, викидні, наступні вагітності та пологи Rh-позитивним плодом (ризик зростає на 8-10%), гемотрансфузії, прояви ГХН у попередніх дітей. Імовірність розвитку конфлікту за Rh-системою становить до 85%. 

Весь колектив відділення неонатології та інтенсивної терапії новонароджених пологового будинку «Лелека» щиро радий успішному результату командної праці медичних працівників та батьків.

_________________________________________

Відділення неонатології та інтенсивної терапії новонароджених

Авторы

Павлюченко Вікторія Віталіївна

Лікар – неонатолог
Досвід роботи - 14 років

Дата публікації: 21 вересня 2018 року
Дата оновлення: 22 квітня 2021 року
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
На Днях відкритих дверей даруємо всім знижки
Вернуться к регистрации
Історія з життя маленького пацієнта | Блог | Медіацентр | Лелека
Дякуємо Вам за реєстрацію!
Очікуйте посилання на ОНЛАЙН-захід за 1 годину до старту.
Гостям в ОФЛАЙН-форматі за день до заходу зателефонує координатор, для уточнення деталей.
Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Наші новини

всі новини

Передчасне відшарування плаценти: що...

Для початку давайте поговоримо про те, що ж таке плацента? Плацента – це ембріональний орган, що сполучає організм матері та дитини. Її унікальність в тому,...

Підвищена температура у вагітності жінки

Вагітність – прекрасний та дивовижний час в житті жінки. Від початку настання вагітності виникає цілий ряд змін, які стосуються функцій більшості систем в...

Операція кесарів розтин: як готуватися та...

Готуючись до планової операції кесарів розтин, пацієнтки завжди задають багато питань з цього приводу. Ми розуміємо, що перед операцією ви дуже хвилюєтеся, і...

  • Історія з життя маленького пацієнта | Блог | Медіацентр | Лелека
  • Історія з життя маленького пацієнта | Блог | Медіацентр | Лелека

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон