ua
Особистий кабінет
Записатися
Інсуффляція вуглекислим газом під час ендоскопії – турбота про пацієнта | Блог | Медіацентр
ua
Інсуффляція вуглекислим газом під час ендоскопії – турбота про пацієнта | Блог | Медіацентр
Інсуффляція вуглекислим газом під час ендоскопії – турбота про пацієнта | Блог | Медіацентр
Запис на прийом
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами у найближчий час

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Інсуффляція вуглекислим газом під час ендоскопії – турбота про пацієнта

Інсуффляція вуглекислим газом під час ендоскопії – турбота про пацієнта | Блог | Медіацентр

Дотримання правильної техніки ендоскопічних досліджень дозволяє виявляти патологічні зміни на слизових оболонках внутрішніх органів. Особливо важливий ретельний огляд для виявлення злоякісних новоутворень.

Інсуффляція – це невід'ємний елемент ендоскопічних досліджень. Вона передбачає введення у просвіт порожнистих органів (стравохід, шлунок, кишечник) газу з допомогою спеціального апарату. Інсуффляція необхідна для збільшення просвіту робочої області під час ендоскопічної хірургії, забезпечує хороший огляд та дозволяє виявити у пацієнта серйозне захворювання на самих ранніх етапах.

В Медичному центрі «Лелека» для інсуффляції під час ендоскопічних діагностичних процедур та операцій використовується сучасне устаткування, а саме інсуфлятор вуглекислого газу ENDO STRATUS CO2 Insufflator. Цей інсуффлятор-аспіратор працює за принципом подачі та відбору, тобто, він не тільки постачає речовину, а й фільтрує, а також контролює його обсяг та якість.

Тепер давайте детальніше розглянемо, що саме покращилось за рахунок удосконалення.


Для чого потрібна інсуффляція при ендоскопії?

У нормі всі відділи товстого кишківника людини мають невеликий діаметр (в середньому 4-6 см). Крім того, слизова оболонка шлунково-кишкового тракту має безліч складок, ямочок та своєрідних заглиблень у вигляді кишень, які потрібні для збільшення «робочої» поверхні та нормального процесу травлення – просування та розщеплення харчових мас, всмоктування поживних речовин.

Основна мета проведення інсуффляції – полегшення проходження ендоскопу. Поступове нагнітання газу дозволяє розширити просвіт стравоходу або кишківника, що дає можливість безперешкодно провести інструмент у шлунок або по відділах товстої кишки та забезпечує лікарю ендоскопісту кращий огляд.

В переважній більшості клінік Києва і України нагнітання порожнистих органів ШКТ під час ендоскопії проводиться повітрям, що має ряд недоліків:

  • виражені хворобливі відчуття у пацієнта під час проведення обстеження;
  • після маніпуляції пацієнти тривалий час можуть мати значний дискомфорт: здуття, біль у животі, відчуття розпирання.

Ми турбуємося про наших пацієнтів і завжди впроваджуємо в практику новітні технології, які направлені на комфорт та безпеку пацієнта з незмінно високою якістю надання медичних послуг. Саме тому в МЦ «Лелека» під час ендоскопії впроваджена в практику інсуфляція вуглекислим газом.


Які переваги для пацієнта від інсуффляції вуглекислим газом?

  • Пацієнт значно менше відчуває дискомфорт від переповнення кишківника газами під час та після колоноскопії, завдяки тому, що вуглекислий газ всмоктується кишечником у 120 разів швидше за інші гази та повітря.
  • Процедура стає більш щадною для наших пацієнтів за рахунок суттєвого зменшення болісних відчуттів.
  • В результаті використання CO2 для інсуффляції пацієнти значно легше переносять скринінгові колоноскопічні дослідження.
  • Зменшення у пацієнтів інтенсивності післяопераційних симптомів (наприклад, больові відчуття після видалення поліпів товстої кишки).
  • Скорочення часу дослідження, пов'язане як з поліпшенням циркуляції газу внаслідок розслаблення мускулатури кишечника під дією CO2, так і з всмоктуванням газу через стінку кишечника.
  • Значне зменшення больових відчуттів при тривалих процедурах, таких як, наприклад, ендоскопічна диссекція або РХПГ), що у свою чергу знижує потребу в застосуванні седативних препаратів.
  • Гарна візуалізація та висока інформативність – поле зору спеціаліста розширюється, отже, ймовірність діагностичних помилок мінімальна.
  • Зрештою, ще одна перевага цього методу полягає у можливості глибокої інтубації тонкого кишечника при двобалонній ендоскопії.

Отже, неприємні симптоми під час процедури та після неї виражені менш яскраво та турбують пацієнтів значно рідше, при цьому якість та точність ендоскопічного обстеження та лікування значно вищі.

Саме тому сучасний варіант колоноскопії та інших ендоскопічних досліджень має на увазі проведення інсуффляції вуглекислим газом.

Автори

Мудрий Ярослав Миколайович

Лікар хірург-ендоскопіст
Досвід роботи - 14 років

Дата публікації: 01 жовтня 2024 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Акція – експертна гастроскопія зі знижкою 50%

Вас турбують скарги на ЖКТ? Вам призначили проведення ендоскопічного обстеження шлунку, стравоходу і ви обираєте, де пройти гастроскопію у Києві? Лише в...

Check-up «Перевір родимки» зі знижкою

У листопаді акційний check-up «Перевір родимки» лише за 2250 грн 1575 грн. (консультація лікаря + дерматоскопія). В Check-Up «Перевір...

Акція «Попередь рак грудей»

Ми хочемо нагадати жінкам про важливість регулярного обстеження молочних залоз з метою контролю їх стану, та у випадку будь-яких змін, раннього їх виявлення та...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон