ua
Личный кабинет
Рух – здоров'я для двох | Блог | Медіацентр | Лелека
ua
Рух – здоров'я для двох | Блог | Медіацентр | Лелека

Рух – здоров'я для двох

Усі знають, що фізична активність – це запорука здоров'я. Але якою має бути фізична активність для жінки, котра відповідає не тільки за своє життя, а й за життя і здоров'я нової людини? Чи потрібна фізкультура вагітним?

Фізкульт-привіт пузатикам!

Відмовлятися від фізичної активності без серйозних медичних причин під час вагітності не варто. Як правило, постільний режим призначають лише на деякий час і при станах, що загрожують плоду або майбутній мамі. В усіх інших випадках рухатися потрібно. Гуляти пішки, займатися йогою, плавати – усе це корисні і правильні для майбутньої мами види фізичних навантажень.

Йога для вагітних - один з найпопулярніших видів фізичної активності для майбутніх мам. Її рекомендують акушери-гінекологи, такі заняття пропонують на курсах підготовки до пологів. Секрет йоги в тому, що вона приводить до норми не лише фізичний, а й психологічний стан жінки. Рухи у йозі плавні, передбачають розтягнення м'язів, роботу з суглобами стегон, що дуже важливо як під час вагітності, так і в якості підготовки до пологів. Йога також допомагає зняти напруження з хребта – на біль у попереку скаржаться більшість жінок, особливо на останніх місяцях вагітності, а йога дає можливість розвантажити хребет. Займатися йогою для вагітних можна з найбільш ранніх термінів і до останніх тижнів, тобто стільки, скільки захочеться і скільки здаватиметься комфортним. Якщо жінка займалася йогою до вагітності, після зачаття краще проконсультуватися з інструктором, які асани краще виключити, а які - додати. На більш пізніх термінах комфортніше займатися в спеціальних групах, щоб не комплексувати з приводу деяких обмежень у рухах. Чим раніше майбутня мама починає заняття йогою, тим краще себе почуває під час вагітності і тим краще її тіло готове до пологів.

Плавання – ще один вид фізичної активності, рекомендований вагітним.

Штанга відміняється!

Якщо до вагітності жінка відвідувала тренажерну залу, ці зайняття краще замінити іншими видами фізичної активності, не пов'язаними з підйомом великої ваги. Звичайно, в інтернеті можна знайти фотографії вагітних, які продовжують займатися бодібілдингом, але такі вчинки жінка здійснює на свій страх і ризик, ризикуючи при цьому, перш за все, здоров'ям своєї дитини.

Під час вагітності протипоказано бігати, їздити на велосипеді можна тільки на ранніх термінах, при чому їздити по пересічній місцевості небажано. Усі заняття, пов'язані зі стрибками, також потрібно скасувати на період вагітності і замінити їх менш травматичними для плоду видами фізичних навантажень. Заняття різними видами бойових мистецтв теж протипоказані через ймовірність ударів у живіт.

Як було вже зазначено, відмовлятися від фізичної активності на період вагітності не потрібно, якщо немає рекомендацій лікаря щодо обмеження рухливості. Чим активніше життя веде жінка, тим легше їй даються пологи – про це говорить велика кількість дослідників. Тому – рухайтеся, даруйте здоров'я собі і своєму малюку, адже він звикає до активного руху разом з мамою. Єдиним фактором контролю повинен бути здоровий глузд: якщо ви втомилися – відпочиньте. Для походу в гори з рюкзаком період вагітності – не найкращий час. Але прогулянки в парку – те, що треба!

Дата публікації: 05 жовтня 2016 року
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
Будемо раді знайомству 💚
Вернуться к регистрации
Рух – здоров'я для двох | Блог | Медіацентр | Лелека
Дякуємо Вам за реєстрацію!
Очікуйте посилання на ОНЛАЙН-захід за 1 годину до старту.
Гостям в ОФЛАЙН-форматі за день до заходу зателефонує координатор, для уточнення деталей.
Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Наші новини

всі новини

Медичний центр для жінок та дітей...

У Львові почав свою роботу Медичний центр для жінок та дітей «Лелека-UP» який об’єднав у собі жіночу консультацію та дитячу поліклініку....

Ведення пологів відновлено

Шановні пацієнти! Працює тимчасове пологове відділення на базі державного пологового будинку №5 у Києві за адресою проспект Валерія Лобановського, 2, у...

Жіноча консультація «Лелека» на Печерську...

Шановні пацієнти, раді повідомити, що 28 березня відновила роботу Жіноча консультація «Лелека» на Печерську.   Попри всі перешкоди на нашому...

  • Рух – здоров'я для двох | Блог | Медіацентр | Лелека
  • Рух – здоров'я для двох | Блог | Медіацентр | Лелека

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон