ua
Особистий кабінет
Рух – здоров'я для двох | Блог | Медіацентр
ua
Рух – здоров'я для двох | Блог | Медіацентр

Рух – здоров'я для двох

Усі знають, що фізична активність – це запорука здоров'я. Але якою має бути фізична активність для жінки, котра відповідає не тільки за своє життя, а й за життя і здоров'я нової людини? Чи потрібна фізкультура вагітним?

Фізкульт-привіт пузатикам!

Відмовлятися від фізичної активності без серйозних медичних причин під час вагітності не варто. Як правило, постільний режим призначають лише на деякий час і при станах, що загрожують плоду або майбутній мамі. В усіх інших випадках рухатися потрібно. Гуляти пішки, займатися йогою, плавати – усе це корисні і правильні для майбутньої мами види фізичних навантажень.

Йога для вагітних - один з найпопулярніших видів фізичної активності для майбутніх мам. Її рекомендують акушери-гінекологи, такі заняття пропонують на курсах підготовки до пологів. Секрет йоги в тому, що вона приводить до норми не лише фізичний, а й психологічний стан жінки. Рухи у йозі плавні, передбачають розтягнення м'язів, роботу з суглобами стегон, що дуже важливо як під час вагітності, так і в якості підготовки до пологів. Йога також допомагає зняти напруження з хребта – на біль у попереку скаржаться більшість жінок, особливо на останніх місяцях вагітності, а йога дає можливість розвантажити хребет. Займатися йогою для вагітних можна з найбільш ранніх термінів і до останніх тижнів, тобто стільки, скільки захочеться і скільки здаватиметься комфортним. Якщо жінка займалася йогою до вагітності, після зачаття краще проконсультуватися з інструктором, які асани краще виключити, а які - додати. На більш пізніх термінах комфортніше займатися в спеціальних групах, щоб не комплексувати з приводу деяких обмежень у рухах. Чим раніше майбутня мама починає заняття йогою, тим краще себе почуває під час вагітності і тим краще її тіло готове до пологів.

Плавання – ще один вид фізичної активності, рекомендований вагітним.

Штанга відміняється!

Якщо до вагітності жінка відвідувала тренажерну залу, ці зайняття краще замінити іншими видами фізичної активності, не пов'язаними з підйомом великої ваги. Звичайно, в інтернеті можна знайти фотографії вагітних, які продовжують займатися бодібілдингом, але такі вчинки жінка здійснює на свій страх і ризик, ризикуючи при цьому, перш за все, здоров'ям своєї дитини.

Під час вагітності протипоказано бігати, їздити на велосипеді можна тільки на ранніх термінах, при чому їздити по пересічній місцевості небажано. Усі заняття, пов'язані зі стрибками, також потрібно скасувати на період вагітності і замінити їх менш травматичними для плоду видами фізичних навантажень. Заняття різними видами бойових мистецтв теж протипоказані через ймовірність ударів у живіт.

Як було вже зазначено, відмовлятися від фізичної активності на період вагітності не потрібно, якщо немає рекомендацій лікаря щодо обмеження рухливості. Чим активніше життя веде жінка, тим легше їй даються пологи – про це говорить велика кількість дослідників. Тому – рухайтеся, даруйте здоров'я собі і своєму малюку, адже він звикає до активного руху разом з мамою. Єдиним фактором контролю повинен бути здоровий глузд: якщо ви втомилися – відпочиньте. Для походу в гори з рюкзаком період вагітності – не найкращий час. Але прогулянки в парку – те, що треба!

Автори

Лобова Анастасія Олександрівна

Фітнес-тренер, реабілітолог, кінезіотерапевт, масажист
Досвід роботи - 21 рік

Дата публікації: 05 жовтня 2016 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Online-зустріч «Як підготуватися до...

Народження дитини одне з найголовніших рішень в житті майбутніх батьків, тому і підійти до нього необхідно зважено. Ви спитаєте, навіщо необхідна підготовка?...

Експертна колоноскопія - безкоштовно

З 13 по 31 травня 2024 року МЦ «Лелека» оголошує акцію: 30 процедур експертної колоноскопії для пацієнтів віком 45+  –   БЕЗ ОПЛАТИ....

Перевір родимки – збережи життя!

У травні весь світ відзначає Всесвітній день меланоми. МЦ "Лелека" приєднується до цієї важливої ініціативи та хоче нагадати всім про: необхідність захисту...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон