ua
Особистий кабінет
Записатися
Для чого вводять вітамін К новонародженим? | Блог | Медіацентр
ua
Для чого вводять вітамін К новонародженим? | Блог | Медіацентр
Для чого вводять вітамін К новонародженим? | Блог | Медіацентр
Запис на прийом
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами у найближчий час

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Для чого вводять вітамін К новонародженим?

Досить часто молоді батьки задають питання – для чого новонародженій дитині в пологовому будинку роблять укол вітаміну К.


Для початку розберемося - що таке вітамін К і яка його роль?

Біологічна роль вітаміну К складається в тому, щоб активувати фактори згортання крові для зупинки кровотеч. При дефіциті вітаміну К в печінці відбувається синтез неактивних факторів, які не можуть зв’язувати іони кальцію та повноцінно приймати участь у згортанні крові.

При недостатньому надходженні вітаміну К в організм немовляти, дуже швидко розвивається геморагічна хвороба новонароджених або вітамін К дефіцитний геморагічний синдром. Хвороба проявляється підвищеною кровоточивістю у новонароджених та дітей перших місяців життя внаслідок недостатності факторів згортання крові (ІІ,XII,IX,X), активність яких залежить саме від вітаміну К.

Якщо фактори згортання крові залишаються не активованими, це може викликати спонтанні кровотечі будь якої локалізації:

  • кишківник;
  • нирки;
  • мозок;
  • з місця пупку.

Це може бути дуже небезпечно для здоров’я та життя малюка.


Чому у немовлят виникає дефіцит вітаміну К?

В організмі людини вітамін К синтезується бактеріями кишківнику з прийомом їжі.

У новонароджених дітей рівень вітаміну К низький через ряд причин:

  • Переніс вітаміну К через плаценту обмежений, тому що його запаси в печінці новонароджених, як і концентрація в крові пуповини дуже низька.
  • В грудному молоці, яке є єдиним джерелом харчування новонародженого до 6 місяців, кількість вітаміну К занадто низька, щоб покрити всю його потребу. Додатковий прийом вітаміну К мамою, не впливає на його рівень у малюка.
  • Крім того, вітамін К відноситься до групи жиророзчинних, тому його всмоктування в кишківнику можливо тільки при наявності солі жовчних кислот.
  • Можливість депонування вітаміну К в організмі дуже низька.
  • Синтез вітаміну К в кишківнику новонароджених розпочнеться з початком введення прикорму у віці 6 місяців, а до цього часу є високий ризик розвитку геморагічної хвороби новонароджених.

Враховуючи все вище перераховане, дефіцит вітаміну К в організмі немовлят розвивається дуже швидко.

Вітамін К необхідний всім новонародженим дітям в перші години життя.


Для чого вводять вітамін К новонародженим?

Введення вітаміну К проводиться всім новонародженим для профілактики розвитку геморагічної хвороби немовлят в розвинених країнах світу, в тому числі і в Україні.

Ін’єкція вітаміну К абсолютно безпечна для малюка та ефективна. Вітамін К вводиться в перші 6 годин життя немовляти одноразово внутрішньом'язово в дозуванні 1 мг для немовлят вагою більше 1500 г при народженні, або 0,5 мг – немовлятам вагою ≤1500 г.

Вітамін К активує всі необхідні фактори згортання крові.

Протипоказанням для введення вітаміну К є гемолітична хвороба новонародженого – це несумісність по групі або резус-фактору. Тому у дітей від матерів з гемолітичною хворобою новонароджених необхідно в пологовому залі набирати пуповинну кров для визначення групи крові дитини та резус-фактора, щоб визначитися з подальшою тактикою введення вітаміну К.


Що робити, якщо ваш малюк не отримав ін’єкцію вітаміну К в пологовому будинку?

Якщо вашій дитині у пологому будинку з будь-яких причин не була проведена ін’єкція вітаміну К, профілактика проводиться перорально за індивідуальною схемою, призначеною лікарем педіатром. Отримати якісну допомогу щодо профілактики розвитку геморагічної хвороби новонароджених та інших патологій у новонароджених та дітей старшого віку ви можете у досвідчених лікарів неонатологів та педіатрів Медичного центру «Лелека». Щоб записатися на прийом ви можете зателефонувати нам за ☎️ +38 044-390-34-44, або замовити дзвінок на сайті через "Кнопку зв'язку".

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Автори

Дронова Христина Олегівна

Лікар-неонатолог, педіатр
Досвід роботи - 11 років

Дата публікації: 12 травня 2023 року
Поділитися:

Записатися


Реєстрація успішна!


З вами зв’яжеться спеціаліст контакт-центру для узгодження дати та часу прийому.
Заявки опрацьовуються в робочий час з 10:00 до 20:00 з понеділка по неділю.


Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Наші новини

всі новини

Нові надходження вакцин в МЦ «Лелека»

Ми раді повідомити про появу в МЦ «Лелека» довгоочікуваних вакцин: Вакцина «Бексеро» – для профілактики менінгококової інфекції...

Фіксація ціни на ведення пологів

З 1 жовтня 2024 року в МЦ "Лелека" відбудеться підвищення цін на медичні послуги з усіх напрямків. Щоб не хвилюватися про підвищення цін до самих пологів ...

Мега знижки від «Лелеки»❤️

Протягом місяця Медичний центр «Лелека» дарує багато знижок на різні медичні послуги, а саме: ✅ ВАГІТНІСТЬ ( будь-який пакет з ведення вагітності у...

Якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами за телефоном:

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон