ua
Личный кабинет
Що таке позаматкова вагітність | Блог | Медіацентр | Лелека
ua
Що таке позаматкова вагітність | Блог | Медіацентр | Лелека

Що таке позаматкова вагітність

Що таке позаматкова вагітність | Блог | Медіацентр | Лелека

Як видно з назви, це вагітність поза маткою. Під час місячного циклу жіноча яйцеклітина дозріває в одному з яєчників і починає рухатися по фаллопієвій або матковій трубі до матки. Там настає повна зрілість яйцеклітини, або овуляція. Якщо під час овуляції жіноча яйцеклітина зустрілася із сперматозоїдом, відбувається запліднення і утворюється плодове яйце, зародок. Це невелике утворення рухається всередині матки, поки не прикріпиться до стінки. Після цього починається розвиток плоду.

Але іноді в цьому механізмі відбуваються певні проблеми. Наприклад, запліднення відбулося, коли яйцеклітина ще не вийшла з труби в матку. Або навпаки, під час руху по матці запліднена яйцеклітина потрапила назад в трубу. Буває навіть так, що яйцеклітина виявляється за межами статевих органів в очеревині. Зародок закріплюється у випадковому місці - в фаллопієвій трубі або на стінці очеревини, - приростає плацентарними ворсинками до тканин і починає рости. Небезпека цієї ситуації, по-перше, в тому, що ворсинки хоріона, якими зародок кріпиться до тканин, пошкоджують і руйнують їх, провокуючи кровотечу. По-друге, якщо вагітність трубна, зростаючий зародок може прорвати стінки маткової труби. Ці стінки досить тонкі, середня товщина всього 3 міліметри. Розрив труби викликає рясну внутрішню кровотечу, і якщо вчасно не надати медичну допомогу, можливий летальний результат.

Виявити цей тип патології у вагітних дуже складно, зазвичай пацієнтки потрапляють до лікарні вже в критичному стані, і лікування проводиться хірургічним шляхом.

Позаматкова вагітність: причини

Точної причини, по якій яйцеклітина закріплюється і починає розвиватися в недозволеному місці, до цього часу не виявили. Очевидно, що відбувається якийсь збій, але що його викликає і як цьому перешкодити, поки незрозуміло. Але є відомі фактори ризику, які впливають на проходження яйцеклітини по маткових трубах і підвищують ризик цієї патології.

  1. Хірургічні операції черевної порожнини. Навіть якщо операція проводилася не на статевих органах, в процесі інвазії в черевну порожнину можливі випадкові мікротравми маткових труб. Тканини згодом відновлюються, але в трубі можуть утворитися спайки, що утрудняють рух яйцеклітин.
  2. Вроджені патології. Якщо у жінки з народження труби вже звичайного або мають звуження, це теж фактор ризику.
  3. Інфекції, запалення, пухлини статевих органів. Будь-які запальні процеси, після яких можуть утворитися спайки, підвищують ймовірність патології.
  4. Гормональні контрацептиви. Деякі протизаплідні препарати впливають на швидкість руху клітини по трубах. Це теж збільшує ризик патологічної вагітності.

 Позаматкова вагітність: симптоми на ранніх стадіях

У перші дні жінка, у якої настала патологічна вагітність, не відчуває нічого тривожного. Потім, у міру того, як в організмі зростає рівень гормону ХГЧ, наступають перші ознаки вагітності: сонливість, нудота, перепади настрою. Можуть боліти і набухати груди. Приблизно з третього тижня симптоми стають неприємними.

  1. Біль. Вона може бути різкою, «кинджальним». Болить нижня частина живота, іноді біль віддається в поперек.
  2. Кров'янисті виділення. Наступ менструації при симптомах вагітності - дуже тривожна ознака. Навіть якщо це не позаматкова вагітність, є ще кілька небезпечних патологій, які можуть її викликати. Ігнорувати цей стан небезпечно для життя.
  3. Крововтрата і шок. Якщо стався розрив труби і почалася внутрішня кровотеча, з'являються симптоми втрати крові - блідість, холодні кінцівки, слабкий пульс, втрата свідомості.

Імовірність виявити позаматкову вагітність існує з третього тижня по восьму. Далі ембріон стає великим, і його загибель неминуча. На жаль, про збереження дитини в цьому випадку мова не йде.

Отже, позаматкова вагітність - це небезпечна патологія, і якщо її вчасно не діагностувати, існує небезпека для життя жінки. Тому при першій підозрі на позаматкову вагітність необхідно відправлятися до лікаря.

Дата публікації: 22 березня 2019 року
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
Будемо раді знайомству 💚
Вернуться к регистрации
Що таке позаматкова вагітність | Блог | Медіацентр | Лелека
Дякуємо Вам за реєстрацію!
Очікуйте посилання на ОНЛАЙН-захід за 1 годину до старту.
Гостям в ОФЛАЙН-форматі за день до заходу зателефонує координатор, для уточнення деталей.
Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Наші новини

всі новини

Медичний центр для жінок та дітей...

У Львові почав свою роботу Медичний центр для жінок та дітей «Лелека-UP» який об’єднав у собі жіночу консультацію та дитячу поліклініку....

Ведення пологів відновлено

Шановні пацієнти! Працює тимчасове пологове відділення на базі державного пологового будинку №5 у Києві за адресою проспект Валерія Лобановського, 2, у...

Жіноча консультація «Лелека» на Печерську...

Шановні пацієнти, раді повідомити, що 28 березня відновила роботу Жіноча консультація «Лелека» на Печерську.   Попри всі перешкоди на нашому...

  • Що таке позаматкова вагітність | Блог | Медіацентр | Лелека
  • Що таке позаматкова вагітність | Блог | Медіацентр | Лелека

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон