Про те, що провокує пологи, варто знати кожній вагітній жінці. До настання передбачуваної дати народження дитини ця інформація допоможе не спровокувати родовий процес передчасно, особливо при проблемному перебігу вагітності. А коли термін вже підійшов, і жінка починає тривожитися, що вона «переношує» дитину, розуміння процесів, що впливають на початок пологів, допоможе заспокоїтися.
Що провокує передчасні пологи
Передчасними вважаються пологи до 37 тижня вагітності. Зазвичай поява дитини на світ раніше покладеного часу - результат збою в організмі жінки. Що може викликати подібний збій:
- інфекція статевих органів, гостра або хронічна;
- загальна інфекція організму, запальний процес;
- порушення роботи кровоносної системи;
- збій в гормональній системі;
- травми або ослаблення матки;
- занадто юний або похилий вік матері;
- штучне запліднення (ЕКЗ);
- спадковість;
- важка фізична робота, стрес;
- інші причини.
Всі фактори ризику відомі лікарям-гінекологам. Якщо у жінки є ризик передчасних пологів, її спостерігають більш ретельно, а іноді навіть госпіталізують - це називається «покласти на збереження». Якщо лікар не попереджає про можливий ризик, значить, вагітності нічого не загрожує, і майбутня мати може не хвилюватися. Варто дотримуватися простих рекомендацій - не перепрацьовувати, частіше бувати на свіжому повітрі, харчуватися свіжими і корисними продуктами, - і чекати запланованої дати.
Що провокує пологи
Досить часто трапляється, що передбачувана дата вже настала, а пологи не починаються. Жінка починає тривожитися і шукати спосіб прискорити процес. Лікарі часто йдуть назустріч і стимулюють родову діяльність уколами гормонів. Це не завжди добре, оскільки загрожує розривами і тріщинами піхви і статевих губ.
Що робити майбутній мамі, якщо термін пологів вже підійшов, а малюк не поспішає з'явитися на світ? Можна спробувати допомогти йому одним з народних методів.
- Секс. Статевий акт в зручній позі, при якій не притискається живіт, може спровокувати перейми. Бажано, щоб жінка відчула оргазм. При цьому зникає зайва напруга, до статевих органів приливає кров. А якщо в організм потрапила сперма, разом з нею жінка отримує гормон простагладіна, який пом'якшує шийку матки. Це найефективніший спосіб стимуляції, і саме тому в останньому триместрі секс вагітним не рекомендується.
- Прогулянки. Поліпшення кровопостачання і циркуляції киснем, плюс тиск плоду на низ матки при ходьбі, теж допоможуть поквапити події. Більш інтенсивне фізичне навантаження рекомендується виключно тренованим спортсменкам: в кінці вагітності організм жінки дуже легко випадково травмувати.
- Тепла ванна. Чи не гаряча, а тепла вода комфортної температури, плюс полегшення ваги живота в воді, допоможуть розслабитися матці і стимулюють кровообіг.
- Проносне (касторове масло). Проходження масла по кишечнику і процес випорожнення - ще один ефективний метод стимулювання внутрішніх органів.
- Масаж активних точок, ароматерапія, трав'яні чаї, медитації - всі ці процедури теж можуть посприяти, допоможуть розслабитися і поліпшити кровообіг.
Будьте обережні і уважні до себе. Більшість немедикаментозних способів стимуляції пологів покращують кровопостачання органів малого таза. Крім переймів, вони можуть викликати і кровотечу. Не займайтеся стимуляцією, не порадившись з лікарем. І якщо почалися якісь несподівані наслідки, терміново їдьте в лікарню.
Яка їжа провокує пологи
Спровокувати скорочення матки їжею досить складно, все-таки це різні системи організму. Але невеликий шанс є, і пов'язаний з тим, що кишечник і матка в черевній порожнині знаходяться поруч. Невеликий стимулюючий ефект можуть надати:
- груба їжа - багаті клітковиною овочі, висівковий хліб, і так далі. Проходячи по кишечнику, така їжа симулює його активну роботу, що відображується і на матці.
- спеції з пекучим смаком - кориця, імбир, куркума, карі, гострий перець ... Речовини, які містяться в цих продуктах, поліпшують кровообіг в кишечнику і сусідніх органах малого таза.
Якщо організм вже готовий до пологів і досить лише невеликого поштовху, така їжа може стимулювати початок родового процесу. Але ймовірність цього не дуже велика.
Чи провокує шампанське пологи
Шампанське, як і будь-який інший алкоголь, на процес пологів не впливає. Жінки, які описують романтичний вечір з шампанським перед самими пологами, очевидно, займалися сексом, що й послужило стимуляцією. Алкоголь не рекомендується вживати в будь-якій фазі вагітності, оскільки він може негативно вплинути на плід. Але перед самими пологами алкоголь небезпечний з іншої причини. Якщо породіллі потрібно анестезія, розрахувати дозу знеболюючого препарату буде складніше. Алкоголь заважає повноцінній дії анестетиків, і їх ефект може виявитися занадто слабким, анестезія не подіє. Так що провокувати пологи шампанським категорично не рекомендується.