Коли жінка відчуває наближення пологів, у неї виникає природне бажання підготуватися, зібрати біля себе все найнеобхідніше, щоб ні сама мати, ні новонароджений, ні від кого не залежали в перші дні життя дитини. А ось що саме буде необхідно породіллі – залежить від багатьох обставин, наприклад, від країни, де проходять пологи.
У деяких країнах Африки, де доступ до питної води обмежений, вагітна жінка перед пологами запасається чистою водою. У тих же краях в набір породіллі входять гостре лезо, щоб перерізати пуповину, і клейонка, на якій і буде народжувати жінка. А ось в більш цивілізованих країнах жінки запасаються іншим. Японки, наприклад, беруть з собою Айпад і інші гаджети. Британки нерідко беруть в пологовий будинок перший одяг для малюка – особливо одеяльца і пеленочки, які в сім'ї передаються з покоління в покоління. Ну і звичайно, в країнах зі страховою медициною жінка повинна мати при собі документи, згідно з якими буде вирішуватись питання фінансування і забезпечення пологів.
Але повернемося в наші реалії. На щастя, наша медицина вже досить розвинена, щоб не брати з собою в пологовий будинок питну воду. Але подумати про те, що може знадобитися під час пологів, варто заздалегідь. Якщо жінка прибуває в черговий пологовий будинок своїм ходом або на швидкій допомозі, їй або її родичам вручають список необхідного. Коли можливості привезти або купити необхідне немає, часто виникають складнощі.
Що потрібно мати при собі під час пологів
Основне, що жінка повинна мати при собі – документи: посвідчення особи і медкарту. Без медичної карти лікарі можуть не знати про захворювання і протипоказання у породіллі, і наслідки можуть бути дуже небезпечними.
Якщо у породіллі є медична страховка, треба мати при собі договір або карту пацієнта, інакше можуть виникнути складнощі з оплатою перебування жінки в пологовому будинку.
На вимогу лікарні або за власною ініціативою жінка може взяти з собою одноразовий комплект білизни для родової палати. У такий комплект входять простирадло для родового столу, легка накидка для породіллі, іноді бахіли і одноразові рукавички для лікарів.
Не зайвим буде комплект одягу для лікарні. Зручний легкий халат, бавовняна нічна сорочка, тапочки – ось той мінімум, який стане в нагоді жінці в перші години після пологів.
Після пологів жінці необхідні гігієнічні прокладки або спеціальні трусики, які будуть вбирати рясні виділення. Про це також слід подбати. Прокладки варто купувати в аптеці: звичайні гігієнічні не підходять, крім самих широких і довгих. Ні в якому разі не можна використовувати тампони: статеві органи після пологів занадто вразливі до мікротравм та інфекцій.
Іноді трапляється так, що жінка проводить довгі години в очікуванні – наприклад, коли потуги нечасті та слабкі. Ігри в смартфоні допоможуть вбити час, але електроніка часом підводить і сідає. Журнал кроссвордов і олівець – ось чим розважалися наші мами і бабусі, можливо, це стане в нагоді і зараз.
Їжу в пологовий будинок брати не рекомендується: продукти можуть зіпсуватися чи забруднити речі, так і їсти в процесі пологів зазвичай не хочеться. Максимум, що варто взяти – яблуко або батончик-мюслі без шоколаду та інших потенційних алергенів. А ось пляшку питної води захопити варто.
І звичайно, варто подумати про придане для малюка. Кілька памперсів мінімального розміру, кілька сорочечок або боді, тонкий чепчик стануть першим одягом для новонародженого. Стане в нагоді пара тонких пелюшок і пачка гіпоалергенних вологих серветок для новонароджених. Звичайні серветки занадто грубі.
Чи брати в пологовий будинок гроші?
Так, невелика сума готівкою може стати в нагоді. Покладатися на картку не варто, в пологовому будинку може не виявитися терміналу. Брати з собою великі суми не рекомендується з міркувань безпеки.
Ще один варіант вирішення проблеми забезпечення пологів – заздалегідь укласти договір з клінікою. Досвідчені та кваліфіковані співробітники клініки забезпечать породіллю і малюка всім необхідним.
Наприклад, в клініці «Лелека» жінка бере з собою тільки документи. Завдяки цьому у неї є можливість зосередитися на головному – самому процесі пологів, і не думати про побутові дрібниці. Інші питання відповіді ви можете дізнатися в нашому розділі FAQ.