ua
Личный кабинет
"Бути неонатологом - це вести нове життя" | Блог | Медіацентр | Лелека
ua
"Бути неонатологом - це вести нове життя" | Блог | Медіацентр | Лелека

"Бути неонатологом - це вести нове життя"

Інтерв'ю з лікарем-неонатологом Вікторією Павлюченко.

Лікар-неонатолог Вікторія Павлюченко обрала майбутню професію, коли сама була дитиною. Під час навчання в медичному університеті паралельно працювала медсестрою в пологовому стаціонарі, у відділенні новонароджених - хотіла зрозуміти, чи справді хоче обрати саме цю спеціалізацію. Зрештою пройшла дві інтернатури - із загальної сімейної медицини та з неонатології. Саме неонатологія - важлива, важка, але надзвичайно цікава - стала її життям.

- Вікторіє Віталіївно, Ваша робота справді нелегка, але Ви ніколи не шкодували про свій вибір. Чому?
- Неонатологію потрібно справді любити. Не кожен педіатр може й хоче бути неонатологом. Неонатальний період – це від моменту народження до 28 днів життя – саме цим періодом життя людини опікується лікар-неонатолог. Слід розуміти, що робота забирає багато сил і часу, що бувають важкі випадки, недоношені дітки, які вимагають особливої уваги. Але лікар, який віддає себе роботі, отримує величезну моральну винагороду, коли бачить результат: дитину, яка росте здоровою.

- Усі галузі медицини досить інтенсивно розвиваються. Це стосується і неонатології?
- Так, неонатологія розвивається надзвичайно високими темпами, бо це молода наука. Від лікаря це теж вимагає постійного навчання та вдосконалення. Змінилися техніки виходжування дітей з малою вагою, вдосконалюється матеріально-технічна база, сурфактантна терапія, змінюються підходи до ведення недоношених діток та погляди на різні етапи процесу. Тож потрібно весь час бути в курсі цих змін.

- Якими є завдання лікаря-неонатолога в пологовому стаціонарі?
- Коли дитина народжується, лікар-неонатолог проводить первинний огляд та оцінює стан новонародженого за певними шкалами. Наше завдання - зрозуміти, чи потребує дитина спеціалізованої допомоги, чи може залишатися з мамою. Впродовж перебування новонародженого в пологовому будинку неонатолог щоденно проводить динамічний огляд, перед проведенням скринінгових досліджень та щеплення.

- Які саме скринінгові дослідження та профілактичні щеплення проводяться в "Лелеці"?
- Одразу після народження дитини ми проводимо з батьками бесіду в пологовому залі, пояснюємо, які особливості має новонароджений, на що звернути увагу. У перші хвилини після народження також відбувається прикладання дитини до грудей матері. У першу добу після народження дитині проводиться профілактика геморагічної хвороби новонароджених - для цього вводять препарат вітаміну К. Ми проводимо з батьками дитини бесіду, пояснюючи необхідність такої профілактики, а також повідомляємо про наявність протипоказань, якщо вони є. Профілактика геморагічної хвороби новонароджених передбачена відповідним протоколом МОЗ України. Це також світова практика. По завершенні першої доби в "Лелеці" проводиться скринінг на критичні вроджені вади серця - його здійснюють методом пульсоксиметрії. Це неінвазивний метод. На другу повну добу проводиться скринінг слуху - в "Лелеці" він є обов’язковим, але його роблять не всі пологові будинки. Обов’язковим також є третій скринінг – розширений скринінг на 26 метаболічних захворюваня, які потребують ранньої корекції: особливого харчування або медикаментозного лікування. Біологічний матеріал ми відправляємо до Німеччини, а коли звідти приходить результат, ми надсилаємо його батькам електронною поштою. У першу добу, відповідно до протоколів, ми проводимо вакцинацію проти гепатиту В, а на третю добу - вакцинацію проти туберкульозу.

- У вас понад 12 років практичного досвіду. Розкажіть, будь ласка, наскільки комфортно Вам працювати в "Лелеці"?
- Я вдячна долі, що у мене є можливість працювати в такому прогресивному закладі й у такому професійному колективі. "Лелека" - це велика школа. Тут постійно проводяться розширені медичні ради, під час яких обговорюються сучасні перинатальні проблеми. Участь у заходах такого роду може взяти кожен лікар клініки, це дає змогу підвищувати свій науковий і практичний рівень. Крім того, тут впроваджуються найсучасніші технології, використовується обладнання, що відповідає найвищим світовим стандартам. Матеріально-технічна база відповідає останньому слову техніки, а коли йдеться про неонатальне обладнання та апаратуру стеження у відділенні реанімації - це принципово важливо.

Робота в "Лелеці" побудована саме так: кожен виконує своє завдання заради досягнення спільної мети: народження здорової дитини. Моє завдання як лікаря-неонатолога - вести нове життя. Адже з латини слово "неонатолог" саме так і перекладається: "той, хто веде нове життя".

Дуже важливо своєчасно діагностувати патологічні стани в ранньому неонатальному періоді, для надання спеціалізованої допомоги та транспортування дитини в лікувальний заклад вузького профілю (хірургічного, кардіохірургічного, неврологічного). Втім, треба бути ще й психологом, щоб налагодити контакт з мамою, якій в перші дні після народження потрібна підтримка. Весь наш колектив готовий допомогти: матері розповідаємо особливості догляду за дитиною, допомогаємо налагодити грудне вигодовування. Ми знаємо: якщо мама має позитивний настрій, то й дитина зросте здоровою. Для мене як для неонатолога, це дуже важливо.

Авторы

Павлюченко Вікторія Віталіївна

Лікар – неонатолог
Досвід роботи - 15 років

Дата публікації: 25 травня 2017 року
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
Будемо раді знайомству 💚
Вернуться к регистрации
"Бути неонатологом - це вести нове життя" | Блог | Медіацентр | Лелека
Дякуємо Вам за реєстрацію!
Очікуйте посилання на ОНЛАЙН-захід за 1 годину до старту.
Гостям в ОФЛАЙН-форматі за день до заходу зателефонує координатор, для уточнення деталей.
Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Наші новини

всі новини

Ведення пологів відновлено

Шановні пацієнти! Працює тимчасове пологове відділення на базі державного пологового будинку №5 у Києві за адресою проспект Валерія Лобановського, 2, у...

Жіноча консультація «Лелека» на Печерську...

Шановні пацієнти, раді повідомити, що 28 березня відновила роботу Жіноча консультація «Лелека» на Печерську.   Попри всі перешкоди на нашому...

Лелека призупиняє роботу через війну

Через активні військові дії поруч з пологовим будинком «Лелека», ми вимушені призупинити роботи задля безпеки пацієнтів та персоналу. Коли ситуація...

  • "Бути неонатологом - це вести нове життя" | Блог | Медіацентр | Лелека
  • "Бути неонатологом - це вести нове життя" | Блог | Медіацентр | Лелека

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон