ua
Личный кабинет
"Бути неонатологом - це вести нове життя" | Блог | Медіацентр | Лелека
ua
"Бути неонатологом - це вести нове життя" | Блог | Медіацентр | Лелека

"Бути неонатологом - це вести нове життя"

Інтерв'ю з лікарем-неонатологом Вікторією Павлюченко.

Лікар-неонатолог Вікторія Павлюченко обрала майбутню професію, коли сама була дитиною. Під час навчання в медичному університеті паралельно працювала медсестрою в пологовому стаціонарі, у відділенні новонароджених - хотіла зрозуміти, чи справді хоче обрати саме цю спеціалізацію. Зрештою пройшла дві інтернатури - із загальної сімейної медицини та з неонатології. Саме неонатологія - важлива, важка, але надзвичайно цікава - стала її життям.

- Вікторіє Віталіївно, Ваша робота справді нелегка, але Ви ніколи не шкодували про свій вибір. Чому?
- Неонатологію потрібно справді любити. Не кожен педіатр може й хоче бути неонатологом. Неонатальний період – це від моменту народження до 28 днів життя – саме цим періодом життя людини опікується лікар-неонатолог. Слід розуміти, що робота забирає багато сил і часу, що бувають важкі випадки, недоношені дітки, які вимагають особливої уваги. Але лікар, який віддає себе роботі, отримує величезну моральну винагороду, коли бачить результат: дитину, яка росте здоровою.

- Усі галузі медицини досить інтенсивно розвиваються. Це стосується і неонатології?
- Так, неонатологія розвивається надзвичайно високими темпами, бо це молода наука. Від лікаря це теж вимагає постійного навчання та вдосконалення. Змінилися техніки виходжування дітей з малою вагою, вдосконалюється матеріально-технічна база, сурфактантна терапія, змінюються підходи до ведення недоношених діток та погляди на різні етапи процесу. Тож потрібно весь час бути в курсі цих змін.

- Якими є завдання лікаря-неонатолога в пологовому стаціонарі?
- Коли дитина народжується, лікар-неонатолог проводить первинний огляд та оцінює стан новонародженого за певними шкалами. Наше завдання - зрозуміти, чи потребує дитина спеціалізованої допомоги, чи може залишатися з мамою. Впродовж перебування новонародженого в пологовому будинку неонатолог щоденно проводить динамічний огляд, перед проведенням скринінгових досліджень та щеплення.

- Які саме скринінгові дослідження та профілактичні щеплення проводяться в "Лелеці"?
- Одразу після народження дитини ми проводимо з батьками бесіду в пологовому залі, пояснюємо, які особливості має новонароджений, на що звернути увагу. У перші хвилини після народження також відбувається прикладання дитини до грудей матері. У першу добу після народження дитині проводиться профілактика геморагічної хвороби новонароджених - для цього вводять препарат вітаміну К. Ми проводимо з батьками дитини бесіду, пояснюючи необхідність такої профілактики, а також повідомляємо про наявність протипоказань, якщо вони є. Профілактика геморагічної хвороби новонароджених передбачена відповідним протоколом МОЗ України. Це також світова практика. По завершенні першої доби в "Лелеці" проводиться скринінг на критичні вроджені вади серця - його здійснюють методом пульсоксиметрії. Це неінвазивний метод. На другу повну добу проводиться скринінг слуху - в "Лелеці" він є обов’язковим, але його роблять не всі пологові будинки. Обов’язковим також є третій скринінг – розширений скринінг на 26 метаболічних захворюваня, які потребують ранньої корекції: особливого харчування або медикаментозного лікування. Біологічний матеріал ми відправляємо до Німеччини, а коли звідти приходить результат, ми надсилаємо його батькам електронною поштою. У першу добу, відповідно до протоколів, ми проводимо вакцинацію проти гепатиту В, а на третю добу - вакцинацію проти туберкульозу.

- У вас понад 12 років практичного досвіду. Розкажіть, будь ласка, наскільки комфортно Вам працювати в "Лелеці"?
- Я вдячна долі, що у мене є можливість працювати в такому прогресивному закладі й у такому професійному колективі. "Лелека" - це велика школа. Тут постійно проводяться розширені медичні ради, під час яких обговорюються сучасні перинатальні проблеми. Участь у заходах такого роду може взяти кожен лікар клініки, це дає змогу підвищувати свій науковий і практичний рівень. Крім того, тут впроваджуються найсучасніші технології, використовується обладнання, що відповідає найвищим світовим стандартам. Матеріально-технічна база відповідає останньому слову техніки, а коли йдеться про неонатальне обладнання та апаратуру стеження у відділенні реанімації - це принципово важливо.

Робота в "Лелеці" побудована саме так: кожен виконує своє завдання заради досягнення спільної мети: народження здорової дитини. Моє завдання як лікаря-неонатолога - вести нове життя. Адже з латини слово "неонатолог" саме так і перекладається: "той, хто веде нове життя".

Дуже важливо своєчасно діагностувати патологічні стани в ранньому неонатальному періоді, для надання спеціалізованої допомоги та транспортування дитини в лікувальний заклад вузького профілю (хірургічного, кардіохірургічного, неврологічного). Втім, треба бути ще й психологом, щоб налагодити контакт з мамою, якій в перші дні після народження потрібна підтримка. Весь наш колектив готовий допомогти: матері розповідаємо особливості догляду за дитиною, допомогаємо налагодити грудне вигодовування. Ми знаємо: якщо мама має позитивний настрій, то й дитина зросте здоровою. Для мене як для неонатолога, це дуже важливо.

Авторы

Павлюченко Вікторія Віталіївна

Лікар – неонатолог
Досвід роботи - 14 років

Дата публікації: 25 травня 2017 року
Дата оновлення: 22 квітня 2021 року
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
На Днях відкритих дверей даруємо всім знижки
Вернуться к регистрации
"Бути неонатологом - це вести нове життя" | Блог | Медіацентр | Лелека
Дякуємо Вам за реєстрацію!
Очікуйте посилання на ОНЛАЙН-захід за 1 годину до старту.
Гостям в ОФЛАЙН-форматі за день до заходу зателефонує координатор, для уточнення деталей.
Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Наші новини

всі новини

6 додатків для вагітних, які повинна...

Ми підготували для вас наш ТОП-6 корисних додатків для жінок, що планують вагітність і вагітних, які будуть вам в нагоді протягом всього періоду очікування малюка....

Виділення при вагітності: що вважати...

За відсутності місячних дівчата зазвичай підозрюють, що настало зачаття. Однак під час вагітності жіночий організм може продовжувати виділяти секрет різного кольору...

Чи потрібна сумка в пологовий будинок...

Коли дата пологів стає ближчою, жінки все більше починають замислюватися про підготовку. Незважаючи на те, що передбачувана дата пологів відома, ситуація може...

  • "Бути неонатологом - це вести нове життя" | Блог | Медіацентр | Лелека
  • "Бути неонатологом - це вести нове життя" | Блог | Медіацентр | Лелека

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон