Молочні залози жінки є асиметричними від природи. В період лактації різниця стає більш очевидною. Так різний розмір грудей - норма чи проблема?
Шукаємо винуватця
Найбільш поширеною причиною є те, що малюк не однаково стимулює груди. До однієї з грудей малюк прикладається частіше або ж смокче активніше та ефективніше, а значить в ній і буде більше молока. А ось з іншою молочною залозою все інакше. Погане захоплення, незручна позиція для мами і дитини - найпоширеніші причини зниженої стимуляції молочної залози.
Якщо ви:
• частіше годуєте однією груддю;
• до однієї прикладаєте малюка частіше, ніж до іншої;
• під час нічного годування не фіксуєте чергування грудей;
• застосовуєте зціджування, що призвело до нерівномірного стимулювання грудей;
• застосовували методи, які призводять до пригнічення лактації (наприклад, застосовувалися компреси під час лактостазу, медикаменти, трав'яні чаї і тд)
І чим раніше буде вжито заходів щодо усунення проблеми, тим більше шансів зберегти правильну симетрію грудей і рівномірну лактацію обох молочних залоз.
Як бути, якщо проблема вже є?
Розуміння першопричини - гарантія правильної тактики корекції проблеми. Але в цілому, ключовим завданням є організація годувань таким чином, щоб зменшити стимуляцію більшої молочної залози та збільшити стимуляцію меншої.
1. Починаємо годування завжди з меншої молочної залози, а потім вже більшої (допускається багаторазове чергування грудей під час одного годування);
2. Всі короткі прикладання здійснюються з меншої молочної залози;
3. Якщо малюк любить спати, посмоктуючи груди, або довго засинає біля грудей, намагайтеся, щоб він в такі періоди смоктав меншу грудь;
4. Нічні годування же здійснювати переважно з меншої молочної залози.
Буває так, що під час організації «чергувань» грудей, Ви можете відчувати дискомфорт у більшій молочній залозі. В такому випадку, не чекайте її переповнення. Запропонуйте
В чому секрет?
Під час смоктання меншої молочної залози, крихітка стимулює її на вироблення більшої кількості молока. А ось велика молочна залоза стимулюється менше, а значить лактація потрохи в ній згасає.
Таким чином, поступово в більшій - молока стане менше і вона зменшиться, а в меншій - буде більше і розмір вирівняється.
Як тільки стабілізуєте вироблення грудного молока в обох молочних залозах, контролюйте спорожнення і частоту прикладання до кожної з грудей.
Приємних Вам годувань!