ua
Личный кабинет
Сучасні інноваційні методи контролю стану плода у пологовій залі | Блог | Медіацентр | Лелека
ua
Сучасні інноваційні методи контролю стану плода у пологовій залі | Блог | Медіацентр | Лелека

Сучасні інноваційні методи контролю стану плода у пологовій залі

Пологовий будинок «Лелека»- це сучасний та інноваційний медичний заклад,  основним напрямком роботи якого є безпека та здоров’я матері та малюка.  В пологовому будинку є все необхідне обладнання  та медикаментозне забезпечення для контролю стану роділь та плодів, а також надання всього обсягу невідкладної допомоги.

"Зрозуміло,що результатом пологів має бути народження здорової дитини. Як відомо, в пологах плід, внаслідок різноманітних причин, може зазнавати гіпоксії, так званий дистрес плода, тому основне завдання для медичного персоналу- стежити за станом плода в пологах та вчасно реагувати на патологічні зміни" - розповідає Шемякіна Наталія Миколаївна, завідувач акушерського відділення пологового будинку "Лелека".

Основним методом контролю стану плода є КТГ- оцінка частоти та ритму серцевих скорочень плода. В пологовому будинку «Лелека» впроваджено систему Sonicaid Central station , за допомогою якої ми маємо змогу вести безперервний моніторинг за станом плодів одночасно у всіх роділь, які знаходяться в пологових залах. Метод виправдав себе з перших днів використання, так як дає змогу стежити за серцебиттям плодів на всіх робочих місцях медперсоналу, де встановлені екрани спостереження, та завдяки цьому негайно  реагувати на зафіксовані патологічні зміни. Всі апарати Sonicaid оснащені програмами аналізу STV в пологах( показник, який рахує програма та максимально об’єктивно оцінює стан плода по варіабельності серцевого ритму), що є дуже інформативним при сумнівних КТГ.

Другим кроком на шляху до швидкої діагностики стану плода є впровадження вперше в Україні фетальної пульсоксиметрії в пологах. За допомогою спеціального приладу, розробленого японськими вченими, ми маємо можливість менше як за хвилину визначити насичення крові киснем у плода. Метод є безпечним, неінвазивним, він не має обмежень у кількості використання у однієї пацієнтки та дає хороші результати. Спеціальний датчик одягається на палець лікаря та під час вагінального огляду прикладається до голівки плода. Як показують наші спостереження, показники фетальної пульсоксиметрії корелюють із станом плода після народження.

Третім кроком є нещодавнє надбання пологового будинку- Lactat Scout- обладнання для забору крові з передлеглої голівки плода та визначення лактату. Це найоб’єктивніший та найточніший метод діагностики дистресу плода в пологах, який наявний на даний час у світі. Метод є інвазивним, тому використовується за суворими показами. Проте результати вражаючі- зменшення частоти кесарських розтинів при нормальних показниках лактату  з одного боку , з іншого- зниження частоти асфіксій в пологах, при вчасні й діагностиці та розродженні. Методика є зручною та простою у використанні, з мінімальним ризиком для пацієнтів та максимально  точною.

Контролювати стан плода потрібно не лише в пологах, а й під час вагітності, особливо у  пацієнток високого ризику. Допомогти в цьому може прилад Sense4baby- портативний КТГ апарат. Десятки пацієнток нашого пологового будинку уже скористались приладом та задоволені результатом. По- перше, це зручно пацієнтам, тому що вони не зобов’язані постійно відвідувати медичний заклад, також зручно лікарю, тому що він може оцінити стан плода абсолютно в будь- який час доби та незалежно від місця-перебування пацієнтки. По- друге, це спокій пацієнтів, які мають можливість вислухати серцебиття такої бажаної та очікуваної дитини та впевнитись, що з нею все гаразд. Sense4baby активно використовується в пологовому будинку, результат- спокійні пацієнти та здорові малюки.

Ще одним приладом моніторингу  під час вагітності є апарат для реєстрації ЕКГ у плода. Прилад розроблений українськими вченими. Він дає змогу реєструвати паралельно ЕКГ матері та плода, а спеціальна програма виділяє лише плодові комплекси. Ця методика дає змогу оцінити ритм, частоту серцевих скорочень, діагностувати аритмію та зміну варіабельності ритму у плода.

Всі ці методики мають одну спільну ціль - вчасно діагностувати та дати можливість швидко реагувати на патологічні зміни в стані плода, адже здорова дитина та щасливі батьки- наше головне завдання та обов’язок!

Авторы

Шемякіна Наталія Миколаївна

Завідувач акушерського відділення, акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії
Досвід роботи - 30 років

Дата публікації: 21 грудня 2018 року
Поділитися:
День відкритих дверей
Оберіть, що вас цікавить
Будемо раді знайомству 💚
Вернуться к регистрации
Сучасні інноваційні методи контролю стану плода у пологовій залі | Блог | Медіацентр | Лелека
Дякуємо Вам за реєстрацію!
Очікуйте посилання на ОНЛАЙН-захід на e-mail та в смс за 1 годину до старту.
Гостям в ОФЛАЙН-форматі за день до заходу зателефонує координатор, для уточнення деталей.
Дякуємо, що обираєте «Лелеку»!

Наші новини

всі новини

Медичний центр для жінок та дітей...

У Львові почав свою роботу Медичний центр для жінок та дітей «Лелека-UP» який об’єднав у собі жіночу консультацію та дитячу поліклініку....

Ведення пологів відновлено

Шановні пацієнти! Працює тимчасове пологове відділення на базі державного пологового будинку №5 у Києві за адресою проспект Валерія Лобановського, 2, у...

Жіноча консультація «Лелека» на Печерську...

Шановні пацієнти, раді повідомити, що 28 березня відновила роботу Жіноча консультація «Лелека» на Печерську.   Попри всі перешкоди на нашому...

  • Сучасні інноваційні методи контролю стану плода у пологовій залі | Блог | Медіацентр | Лелека
  • Сучасні інноваційні методи контролю стану плода у пологовій залі | Блог | Медіацентр | Лелека

Зворотній дзвінок

ПІБ
Телефон