ua
Личный кабинет

Вплив епідуральної аналгезії на результат пологів

Епідуральна аналгезія - ефективний спосіб управління болем під час пологів, і який існує зв'язок між нею в порівнянні з інструментальним родорозрішенням і кесаревим розтином? - розповідає Гріжимальский Євген Вікторович, завідувач відділенням анестезіології та реанімації.

Всім нам добре відомо, що пологи - це фізіологічний процес. У той же час він часто супроводжується значним болем. Біль під час пологів - суб'єктивне відчуття, обумовлене розтягуванням нижнього маткового сегменту, розкриттям шийки матки, тиском плоду на тазове дно і м'язів промежини, розтягуванням вульварного кільця і ​​шкіри промежини.

Епідуральна аналгезія (ЕA) найчастіше використовується для полегшення і зняття болю у роділь. У недавньому огляді Кокранівської бази даних епідуральна анестезія була визнана найбільш ефективним способом управління болем у порівнянні з інгаляційною анестезією, опіодними і неопіоідними анальгетичними засобами системної дії, немедикаментозними засобами [1].

Оскільки сьогодні ЕА стала широко використовуватися в медичній практиці для полегшення болю при пологах, між лікарями час від часу стали виникати суперечки про прямий зв'язок між епідуральною анестезією, інструментальним родорозрішенням і кесаревим розтином.

Нас (колектив пологового будинку «Лелека») так само цікавить дана тема. Тому ми хочемо поділитися з Вами цікавим оригінальним дослідженням литовських колег, яке було проведено в 2015 році і опубліковано в міжнародному науковому медичному журналі MEDICINA «Labor epidural analgesia and the incidence of instrumental assisted delivery» Kęstutis Rimaitis а також, і своїми даними з цього питання.

Результати проведеного дослідження

За результатами проведеного ретроспективного дослідження «випадок-контроль», метою якого було вивчити вплив епідуральної аналгезії на проходження пологів і її зв'язок з наданням інструментальної допомоги під час пологів були зроблені наступні висновки. Досліджувалися пацієнтки, до яких була застосована інструментальна допомога (роділлі, в разі яких використовувалася епідуральна анестезія і інструментальне родорозрішення), а також роділлі, які не мали ЕА але мали інструментальне родорозрішення. Були вивчені демографічні дані, основні характеристики вагітності і пологів, а також короткострокові неонатальні наслідки у новонароджених.

Плюси і мінуси дослідження

Автори даної статті вважають для себе важливим згадати про декілька недоліки і «мінуси» даного дослідження. По-перше, будь-який ретроспективне дослідження неминуче пов'язане зі зміщенням вибору, оскільки жінки, зазнаючи родові болі, і у яких залишається велика ймовірність оперативного втручання під час пологів, частіше за інших просять застосувати для них ЕА. Ця категорія жінок відноситься до великої групи ризику, тому, їм, навпаки, рекомендована ЕА. Крім того, використання окситоцину під час перейм не було документально зафіксовано у жінок, які отримали ЕА. Оскільки окситоцин підсилює скорочувальну активність матки при слабкості родової діяльності, він може також вплинути на загальне проходження пологів. По-друге, більшість з досліджуваних породіль, які отримували ЕА, які раніше не народжували (в 81,8% випадках в порівнянні з 18,2% випадками). Можливо, це вплинуло на загальну тривалість пологів, а також на тривалість окремих родових стадій. Аналіз у підгрупах у первісток в порівнянні з багато народжують, до яких застосовувалася ЕА, показав, що перша стадія пологів була набагато триваліше у жінок, які народжували вперше, тоді як у жінок, для яких пологи проходили вже не в перший раз, тривалість пологів так сильно не збільшувалася, як у первісток.

Висновки за результатами проведеного дослідження

Згідно з даними цього дослідження, застосування епідуральної аналгезії не має впливу на ймовірність інструментальної допомоги при пологах роділлі і на ризик негативних неонатальних результатів. У той же час ЕА безпосередньо пов'язана з тривалістю першої і другої родової стадії.

06 липня 2017 року
Поділитися:

Наші новини

всі новини

Поради для вагітних під час подорожей

Ви можете хвилюватися через те, що ваша вагітність співпала з  літніми канікулами або з вимушеними подорожами, але так немає бути. Бути вагітної не означає...

Поради щодо харчування під час вагітності

Очікування дитини це чудова причина змінити звичний стиль життя. Вагітність забезпечує більшість жінок мотивацією краще харчуватися, робити вправи та зменшити...

Важливі питання на тему "Епідуральна...

Лікар-анестезіолог пологового будинку "Лелека" Андрій Гарга  відповідає на важливі питання щодо епідуральної анестезії та знеболення під час пологів....