Ефективне відновлення жіночого здоров'я після пологів

Ефективне відновлення жіночого здоров'я після пологів

«Сьогодні ефективне відновлення жіночого здоров'я після пологів включає в себе вирішення всього комплексу питань - від медичних до естетичних»
Інтерв'ю з лікарем-гінекологом, онкологом, фахівцем з естетичної гінекології Галиною Драч.
Сучасні малоінвазивні методи інтимного відновлення після пологів дозволяють не тільки проводити естетичну і функціональну корекцію інтимної зони, що кардинально покращує якість життя жінки, але і дають їй можливість назавжди покінчити з психологічним дискомфортом, повернувши в її життя гармонію і щастя.

- Народження дитини - це найважливіша подія в житті будь-якої жінки, яка назавжди змінює її не тільки ментально, але й фізично. І, на жаль, ці зміни не завжди її тішать. Як повернути молодій мамі впевненість у своїй привабливості?
 - Перш за все, потрібно відмовитися від думки, що ваші проблеми «такі ж, як у всіх» жінок, які народили і нічого з цим не поробиш - треба «просто змиритися». Сучасна медицина володіє сьогодні величезним арсеналом новітніх медичних методик та інноваційних технологій, які дозволяють ефективно вирішувати практично будь-які інтимні питання жіночого здоров'я. Уже через місяць після пологів, коли пацієнтка перший раз приходить на обстеження, досвідчений лікар може запропонувати конкретні процедури або лікувальні комплекси для того, щоб підвищити якість життя молодої мами. Однак мова йде не тільки про естетичні заходи або про допомогу в станах, що викликають хворобливі відчуття. Важливо зрозуміти, що інтимне відновлення після пологів - це надійна профілактика різних запальних процесів жіночої статевої сфери, птозу (опущення) і пролапса (випадання) органів тазового дна і багатьох інших поширених проблем.

- Які новітні методики естетичної гінекології використовуються в перинатальному центрі «Лелека»?
- На сьогоднішній день існує три основних напрямки інтимного відновлення після пологів - хірургічна пластика, лазерна терапія та ін'єкційне відновлення. Якщо говорити про хірургію, то потрібно чітко розуміти, що є стани (наприклад, серйозні ступені опущення стінок піхви або нетримання сечі, викликані післяпологовими змінами), коли без неї не обійтися. Але сьогодні багато проблем можна вирішити малоінвазійними способами, перевагами яких є безпека, застосування місцевої анестезії, короткий період реабілітації, а також швидкий і тривалий ефект. Наприклад, згідно зі статистикою більше половини жінок після пологів потребують корекції піхви. А такі проблеми, як стресове нетримання сечі, вагінальна релаксація, патологічні зміни промежини спостерігаються у кожної другої пацієнтки, яка перенесла важкі і багаторазові пологи. Інтимна пластика з використанням ниток, яку ми проводимо в «Лелека», допомагає повернути тонус, звузити й омолодити тканини піхви і тазового дна (промежини). Суть такого ниткового ліфтингу полягає у використанні звужуючих ниток зі спеціальними насічками, що забезпечують не тільки миттєве механічне стягування тканин, але і сприяють розвитку фіброзного тяжа, який після розсмоктування ниток забезпечує тривалий результат. Застосування цієї технології крім усунення косметичних і функціональних дефектів нормалізує статеве життя жінки, повертаючи їй впевненість в собі. Важливо і те, що нитковий ліфтинг не впливає на нормальне функціонування жіночої репродуктивної системи, тобто не є перешкодою для нових вагітностей і пологів.

- Які проблеми можна вирішити за допомогою лазерної терапії та ін'єкційного відновлення?
- Застосування CO2 лазера для вульво-вагінальної корекції дозволяє без операції підвищити тонус і еластичність вагінальних м'язів і поліпшити стан слизової оболонки за рахунок стимуляції синтезу власних колагенових волокон. За рахунок зміцнення вагінальної тканини поліпшується тонус тазового дна, що призводить до ослаблення симптомів нетримання сечі, свербіння, відчуття сухості і дискомфорту під час статевого акту. Причому лазерне омолодження проводиться не тільки на стінках піхви, але і на вульві, що дозволяє зменшити розмір малих статевих губ, надавши їм більш делікатні контури, видалити шрами і рубці. Дуже хороші результати у вирішенні подібних проблем показують й ін'єкційні технології з використанням гіалуронової кислоти і плазмоліфтінгу. Гіалуронова кислота запускає процеси регенерації і активізації клітин дерми, зволожує шкіру, заповнює втрачені обсяги. А в PRP-терапії або плазмоліфтінгу використовується відцентрифуговувана плазма крові пацієнтки, збагачена факторами росту, що сприяє активному виробленню колагену і підвищення тургору тканин. Обидві процедури абсолютно безболісні, а препарати повністю біосумісний з тканинами організму.
 
-Як скоро після пологів можна використовувати ці технології відновлення?
- Ін'єкційні і лазерні технології, а також PRP-терапію можна застосовувати вже через місяць після пологів. А хірургічні та пластичні маніпуляції, в тому числі постановку ниток, краще відкласти на півроку, щоб дати можливість м'язам і тканинам відновитися самостійно або за допомогою вже широко відомої «інтимної фізкультури» - вумбілдингу (вправ Кегеля).

- Чи є у естетичної гінекології майбутнє в Україні?
- Я абсолютно в цьому впевнена. І не тільки тому, що ця сфера переживає бурхливий ріст в усьому світі. Так, за даними американської асоціації пластичних хірургів ASPS тільки за останній рік кількість інтимних пластичних операцій тільки в США збільшилася на 39%. Адже в інтимній сфері медичні показання завжди перетинаються і з естетикою, і з сексуальними стосунками. Будь-яка жінка, де б вона не жила, завжди хоче бути здоровою, щасливою і красивою - з голови до п'ят. Вони того варті! І українки - не виняток.