Пологи

Погодьтеся, Ваші пологи - це щось більше, ніж просто день, який Ви проведете в лікарні. Це емоції, оскільки в пологовий будинок люди приходять в очікуванні щастя. А щоб щастя нічого не затьмарювало, потрібна потужна медицина, безпека і гарантії.

У пологовому будинку «Лелека» налагоджена цілодобова робота висококваліфікованого медичного персоналу (акушерки, лікарі-акушер-гінекологи, анестезіологи-реаніматологи, неонатологи), завдання яких полягає в тому, щоб процес пологів відбувався природнім шляхом з максимальним комфортом і безпекою для матері і дитини.


Підготовка

Прозорість і дотримання ціни зазначеної в договорі - основний принцип пологового будинку. Пацієнт робить одноразову плату, вказану в договорі, додатково нічого не оплачує.

Жінки, які спостерігають свою вагітність в пологовому будинку «Лелека» або в Клініці репродуктивної медицини «Надія», мають можливість укласти договір на родопоміч з 22-го тижня. Це гарантує жінці максимальний захист протягом всієї вагітності в пологовому будинку «Лелека»: в разі непередбачених ситуацій, ми покриваємо витрати з виходжування і забезпечуємо медикаментами новонароджену дитину.

Якщо Ви спостерігаєте свою вагітність в інших медичних установах, але бажаєте народжувати в пологовому будинку «Лелека», - договір укладається з 34 тижня.

Для укладення договору на родопоміч вагітній необхідно при собі мати паспорт, ідентифікаційний код і обмінну карту.


Передпологовий період

Перед укладенням договору на пологи, жінка проходить обов'язкову консультацію з акушер-гінекологом, під час якої прописується індивідуальний план ведення пологів. Щоб уникнути ризиків, для повної оцінки стану вагітної, лікар може призначити УЗД, фетальний моніторинг або лабораторні аналізи.

При виникненні ознак початку родової діяльності, вагітній необхідно негайно їхати в пологовий будинок. Виклик карети швидкої допомоги обумовлено договором на родопоміч і жінці не варто хвилюватися за трансфер.

Пологовий будинок «Лелека» забезпечує маму всім необхідним, що потрібно для пологів і перебування породіллі з дитиною після пологів:

 • одноразові пелюшки;
 • махрові рушники;
 • халат і нічна сорочка;
 • поглинаючі пелюшки;
 • післяпологові прокладки;
 • вологі серветки;
 • нічна сорочка, з великим вирізом на грудях, в якій буде зручно годувати;
 • капці;
 • постільна білизна;
 • вкладиші в бюстгальтер для годуючих мам;
 • гігієнічні прокладки для мами;
 • підгузники;
 • мило дитяче;
 • зубна паста і зубна щітка;
 • туалетний папір;
 • засоби по догляду за обличчям і тілом (шампунь, гель для душу, кондиціонер, шапочка для душу, спонж, ватні палички);
 • крем для сосків;
 • журнали або книга;
 • зарядний пристрій;
 • блокнот і ручка;
 • чашка;
 • комплект для тата для партнерських пологів.
Вам потрібно мати при собі в пологовому будинку паспорт, обмінну карту, також особистий одяг для мами і малюка.

 


Пологи

У пологовому будинку «Лелека» вітаються партнерські і сімейні пологи, в якості підтримки в пологовому залі з майбутньою мамою можуть бути присутні щонайбільше двоє близьких людей. Парам рекомендуємо пройти курси з навчання поведінки під час пологів в школі «Відповідальне батьківство».

З огляду на бажання вагітної, проводяться самостійні пологи через природні родові шляхи у пацієнток з тазовим передлежанням плоду, при відсутності протипоказань.

Породілля може вибирати вільне положення в пологах (на ліжку-трансформері, на стільчику, на боку, вертикальні пологи).

Щоб процес пологів для жінки був максимально комфортним, анестезіологи в будь-яку секунду готові допомогти під час пологів і знеболити. Наші фахівці пропонують жінкам сучасні і безпечні методи знеболювання пологів - епідуральну і комбіновану спинально-епідуральну анестезію, яка входить в пакет з родопомочі.

У процесі пологів з породіллею в пологовому залі перебуває бригада лікарів, які проводять всі необхідні маніпуляції для бережного і комфортного протікання пологів. Лікарі постійно перебувають з породіллею, пояснюють кожен момент і радять, як краще дихати, щоб потуги були максимально ефективними.

Коли малюк з'являється на світ, його передають в руки досвідченим лікарям-неонатологам для оцінки стану новонавродженого. У пологовому будинку «Лелека» підтримується політика грудного вигодовування, тому малюка мама може прикласти до грудей, ще перебуваючи в пологовому залі. У перші дні життя, новонародженому проводять поглиблений неонатальний скринінг, для виявлення 26 генетичних захворювань, пульсоксиметрію і скринінг слуху.


Післяпологовий період

Надалі мати з дитиною перебуває в комфортній післяпологовій палаті, де її забезпечують всім необхідним: засобами особистої гігієни, медикаментами, палатним одягом, 4-х разовим харчуванням.

Мама і немовля перебувають під цілодобовим наглядом медичного персоналу, отримують допомогу в догляді за дитиною і консультації по грудному вигодовуванню.

Виписка відбувається на третю добу після фізіологічних пологів, і на п'яту добу - після кесаревого розтину. Мама або новонароджений може перебувати в стаціонарі пологового будинку "Лелека" якщо це показано лікарями, нічого за це не доплачуючи.


Період після виписки з пологового будинку

У період з 21 по 28 добу після пологів передбачений контрольний огляд породіллі акушер-гінекологом, який входить в програму ведення пологів.

Протягом 42 днів після пологів, у разі порушення стану породіллі, передбачена консультація лікаря акушер-гінеколога пологового будинку.


«Безпечне материнство» - основний принцип роботи пологового будинку «Лелека», яке передбачає систему внутрішнього і зовнішнього страхування.

 

Внутрішнє страхування медичних ризиків передбачає екстренний кесарів розтин (за винятком пакету "Стандарт"), надання медичної допомоги дітям до 28 днів після народження, перебування матері протягом 10 днів з недоношеним новонародженим, поглиблений неонатальний скринінг, лікувальну післяпологову реабілітацію, консультації вузькопрофільних фахівців (дитячого кардіолога, окуліста, ЛОР-а та інших), спеціальний догляд за недоношеними дітками.

 

Зовнішнє страхування в пологовому будинку дозволяє покрити витрати від страхової компанії в тих випадках, коли новонароджений або мама потребують медичної допомоги за межами пологового будинку. Такі серйозні захворювання вимагають спеціалізованої хірургічної допомоги: критичні вади серця, аномалії розвитку дихальної та центральної нервової систем, вади розвитку шлунково-кишкового тракту, нирок і сечостатевої системи, генетичні хвороби та хромосомні аномалії, нейросенсорна туговухість та інші важкі захворювання новонародженого.


Чому «Лелека»?

Інноваційність
Передові технології, сучасне обладнання, інноваційні підходи
Гарантія безпеки
Внутрішнє і зовнішнє страхування матері і дитини
Догляд 24/7
Цілодобове спостереження і надання медичної допомоги