Пренатальна діагностика

Що таке скринінг?

Пренатальний (допологовий) скринінг – це комплекс лабораторно-інструментальних обстежень з метою виявлення будь-яких аномалій у плода до його народження.

Пренатальний скринінг при одноплдній вагітності

До 11 тижнів I триместр

Перше експертне УЗД з метою підтвердження вагітності жінці роблять на 7 тижні вагітності. Під час процедури ікар встановляє факт вагітності та її термін, перевіряє правильне розташування плода в матці.

11 – 13 тижнів I триместр

В цей термін проводять об'єднане дослідження «КОДА», яке дозволяє розрахувати ризик хромосомних аномалій плода, а також можливих акушерських ускладнень таких як, підвищення артеріального тиску, преелампсії, передчасних пологах та інших патологічних станів у вагітної.

Исследование КОДА включает:
  • Біохімічне дослідження PAPP-A, бета-ХГЧ по крові матері;
  • Експертне УЗД плода для виключення хромосомних патологій, лікар проводить заміри комірцевого простору, верхньої щелепи и носової кістки плода.
  • Розрахунок особистих ризиків можливих хромосомних аномалій за допомогою спеціальної програми.
15 – 18 тижнів II триместр

В цей термін вагітні проходять лабораторні дослідження [a-ФП] по крові матері для оцінки можливих прихованих пошкоджень органів нервової трубки плода.

20 - 21 тиждень II триместр

Планове експертне УЗД, під час якого лікар детально оцінює побудову тіла плода для виключення основних вад розвитку плода.

В II триместрі за винятком пошуку основних вад розвитку плода, лікар може передбачити ознаки підвищеної загрози передчасних пологів, ранньої прееклампсії, затримки розвитку плода та інші.

29 – 30 тижнів III триместр

Доплерометрія для оцінки стану плода з погляду підготовки до пологів.

В цей термін можливо виявити основні аномалії розвитку плода, які підлягають успішній корекції у вигляді фетальної хірургії або хірургії після народження дитини.

Після 32 тижня III триместр

Спостереження за станом плода за допомогою КТГ або доплерометрії 1 раз а 2 тижні.

У III триместрі лікар досліджує не тільки вади розвитку плода, стільки ознаки підвищеної загрози передчасних пологів, ранньої прееклампсії і затримки розвитку плода.

У жіночій консультації пологового будинку «Лелека» лікарі використовують передові методи в спостереженні вагітності будь-якої складності, а особливо вагітності високої групи ризику.

Дослідження каріотипу плода і генетичних аномалій плоду інвазивними і неінвазивними методами в пологовому будинку:
  • Амніоцентез - дослідження амніотичної рідини
  • Біопсія ворсин хоріона, плаценти
  • Кордоцентез
  • PrenaTest
  • 3-D ехографія з відеозаписом

Вагітним жінкам, які входять до групи ризику, показані додаткові дослідження до планових

1При звичному невиношуванні та попередніх передчасних пологах рекомендується ехоцервікометрія (вимір шийки матки) з 16 тижня. Піхвова ехоцервікометрія є безпечним та ефективним способом оцінки ризику передчасних пологів, дає можливість використати заходи, які можуть відтермінувати пологи.

2При прееклампсії та інших гіперетензивних станах рекомендована періодична оцінка стану плода за допомогою доплерометрії.

3При гестаційному діабеті особлива увага приділяється моніторингу росту та стану плода. Починаючи від 28 тижня вагітності, УЗ-фетометрію та контроль об'єму амніотичної рідини слід проводити кожні 4 тижні (в 32, 36 тижня).

Пологовий будинок «Лелека» з особливою увагою і турботою відноситься до вагітних високої групи ризику, які потребують індивідуального підходу.

Чому варто робити пренатальний скринінг в Лелеці?

Гарантія безпеки
Пологовий будинок «Лелека» єдиний в Україні, який впровадив систему страхування для вагітних на випадок передчасних пологів, особливо до 32 тижнів.
Інноваційність
3-D уз-апарати, які гарантують точність діагностики і виявлений найменших патологій плода на ранніх термінах вагітності.
Професіоналізм
У пологовому будинку «Лелека» працюють висококваліфіковані уз-фахівці, які за плечима мають величезний досвід роботи в галузі перинатальної діагностики.